Aborcja farmakologiczna – tabletki poronne Lublin

Co to jest, jak działają i co warto jeszcze o nich wiedzieć

Zalecane Dawkowanie:

M i f e – doustnie 1 szt
M i s o – dopochwowo 4 szt

Potrzebujesz więcej informacji?

pn-pt: godz. 12-15
sobota: godz. 10-18
niedziela: godz. 10-18
Tel.: 00 420 704 549 939
Możliwy odbiór osobisty w naszym punkcie
odbioru w Pradze po wcześniejszym ustaleniu terminu.

Przerwanie nieplanowanej ciąży to trudna i skomplikowana decyzja. Ze względu na brak ogólnej dostępności w Polsce złożoność ta może być jeszcze bardziej uwydatniona. W Czechach sytuacja wygląda jednak inaczej. Nie ma potrzeby konsultacji lekarskiej i można przerwać ciążę do 12 tygodni od poczęcia (pierwszy trymestr). Jest więc możliwość, aby kupić takie tabletki online. Pojawia się jednak pytanie – jaką metodę wybrać? Jedną z nich jest pigułka wczesnoporonna. Pigułka wczesnoporonna jest bezpieczną i najprostszą metodą zakończenia ciąży przed 12 tygodniem. Możemy zakończyć nieplanowaną ciążę w domu bez operacji lub znieczulenia. Pigułki aborcyjne są syntetyczną metodą wywoływania poronienia na samym początku ciąży. Ich działanie polega na bezpośrednim oddziaływaniu na macicę i blokowaniu jej receptorów odbierających progesteron, co powoduje mechaniczne przerwanie ciąży.

Antykoncepcja i aborcja – różnice

Ważne jest, aby pamiętać, że tabletki aborcyjne nie zapobiegają ciąży. Działają one w celu przerwania istniejącej ciąży, po tym, jak doszło do poczęcia. Dlatego też nie można ich uznać za pigułki antykoncepcyjne, a wyłącznie jako środek aborcyjny. W przeciwieństwie do tabletek hormonalnych, które przyjmuje się codziennie po upływie terminu owulacji, pigułkę aborcyjną przyjmuje się tylko raz. Sposób działania tego leku polega na zablokowaniu progesteronu, odpowiedzialnego za utrzymanie ciąży, i zatrzymaniu wzrostu zarodka w macicy, a następnie usunięciu tkanek za pomocą skurczy. Jeśli natomiast chcemy uniknąć ciąży, ponieważ tradycyjna metoda zabezpieczenia zawiodła, pigułka antykoncepcyjna może być dobrym rozwiązaniem. Pigułka „dzień po” jest w rzeczywistości antykoncepcją awaryjną i nie powoduje przerwania ciąży, a uniemożliwia zajście w nią.

Możliwości

Niska cena wysokiej jakości produktu

Prawo do wolności

Każdy z nas ma wolny wybór

Zdrowie

Pamiętaj, to Twoje zdrowie jest najważniejsze

Jak przeprowadza się aborcję farmakologiczną? Tabletki poronne Lublin

Podsumowując, antykoncepcja awaryjna, często nazywana pigułką „dzień po”, jest stosowana w kilku sytuacjach: jeśli nie stosowaliśmy prawidłowo innych form kontroli urodzeń lub jeśli pękła prezerwatywa, lub też jeśli pominęliśmy jedną lub więcej tabletek z opakowania tabletek antykoncepcyjnych. Antykoncepcja awaryjna nie powoduje aborcji, zamiast tego opóźnia owulację lub zapobiega zapłodnieniu poprzez zmianę wyściółki macicy tak, że zapłodnione jajo nie ma miejsca na zagnieżdżenie się i rozwój.

Aborcja farmakologiczna czy aborcja chirurgiczna? Przerwanie ciąży Lublin
  • Przeprowadzenie aborcji jest sprawą osobistą, a zarazem delikatną. Kiedy kobieta decyduje się na aborcję, może wybrać dwie opcje – aborcję farmakologiczną lub aborcję chirurgiczną. Aborcja farmakologiczna to metoda indukowanej aborcji, w której ciąża zostaje przerwana przy użyciu środków farmakologicznych. Aborcja farmakologiczna jest w Czechach legalna. Może ją uzyskać kobieta we wczesnym stadium ciąży i nie musi mieć żadnego powodu uzasadniającego zabieg. Jeśli ktoś chce przerwać nieplanowaną ciążę, tabletka wczesnoporonna jest jedną z najbezpieczniejszych i najwygodniejszych opcji. Proces uzyskiwania leków powinien być łatwy i bezpieczny dla każdej kobiety.

Bezpiecznie w domu
  • Aborcja chirurgiczna przeprowadzana jest pod znieczuleniem w odpowiednim ośrodku, natomiast aborcja farmakologiczna przeprowadzana jest po zażyciu tabletek aborcyjnych w zaciszu własnego domu. Jeśli chodzi o aborcję chirurgiczną, jedną z jej najpopularniejszych sposobów jest metoda próżniowa. Na czym polega? Po wstępnym znieczuleniu lekarz wprowadza do szyjki macicy lub pochwy środek miejscowo znieczulający. Następnie za pomocą urządzenia ssącego usuwa całą tkankę ciążową, która pozostała w macicy. Pod koniec zabiegu, jeśli to konieczne, lekarz może wprowadzić do macicy wkładkę wewnątrzmaciczną (IUD) lub implant antykoncepcyjny.

Jeśli ciąża została potwierdzona przez test ciążowy i chcemy zastosować tabletki aborcyjne, musimy pilnować czasu i kolejności brania pigułek – wziąć jedną tabletkę w pierwszym kroku (Mifepriston), następnie zaaplikować dopochwowo drugą dawkę tabletek (4 tabletki Mizoprostolu) 24 godziny od przyjęcia pierwszej tabletki. Niepożądane skutki uboczne występują niezwykle rzadko, jednak jeśli nie będziemy krwawić lub jeśli krwawienie będzie zbyt obfite, natychmiast należy udać się do lekarza.

Projekt bez tytułu (1)

Judyta

Projekt bez tytułu (2)

Adrianna

Projekt bez tytułu

Ania

Zalecane Dawkowanie:

M i f e – doustnie 1 szt
M i s o – dopochwowo 4 szt

Potrzebujesz więcej informacji?

pn-pt: godz. 12-15
Tel.: 00 420 704 549 939
Odbiera lekarz mówiący w j.pol
Możliwy odbiór osobisty w naszym punkcie
odbioru w Pradze po wcześniejszym ustaleniu terminu.

Jak działają pigułki wczesnoporonne? Aborcja Lublin

Pigułka aborcyjna jest dyskretnym i skutecznym sposobem przerwania ciąży. Można ją stosować w pierwszych 12 tygodniach ciąży, kiedy zarodek jest bardzo mały. Dwie pigułki wymagane do tego typu aborcji są przyjmowane w ciągu doby. Po zażyciu Mifepristonu, który rozbija wyściółkę macicy i powoduje krwawienie, 24 godziny później trzeba wziąć Mizoprostol. Aktywny składnik Mizoprostolu wywołuje skurcze w macicy, co powoduje jej opróżnienie. Proces ten jest szybki – zazwyczaj kończy się w ciągu kilku lub kilkunastu godzin – ale może się różnić w zależności od osoby. Najprościej rzecz ujmując, tabletki poronne wywołują poronienie, a to jest zjawisko dość powszechne naturalnie na tym etapie ciąży. Poronienie to dość częsta rzecz związana z ciążą. Dochodzi do niego, gdy ciąża kończy się, zanim płód jest w stanie przeżyć samodzielnie. Znane również jako spontaniczna aborcja, występuje w około 20% zdiagnozowanych ciąż i jest zwykle przypisywane nieprawidłowościom chromosomalnym u płodu. W większości przypadków kobieta nawet nie wie, że była w ciąży, dopóki nie poroni, a czasami na jej wczesnym etapie nie jest świadoma nawet i tego, gdyż nie odróżnia poronienia od zwykłej miesiączki.

Termin realizacji zamówienia wynosi 4 dni robocze
Tabletki poronne do 12-go tygodnia są najbardziej skuteczne, w 98% przypadków dochodzi do poronienia

Instrukcja złożenia zamówienia

1. Logujemy się do swojej aplikacji bankowej
*przelew również możemy zlecić na poczcie, lub w dowolnej placówce bankowej
2. Rozpoczynamy nową transakcję
3. Wpisujemy numer rachunku: PL 57 1600 1462 1857 7288 7000 0001 (przelew krajowy na konto w Polsce)
4. Jako odbiorcę wpisujemy: Hynek Sverak
5. W tytule przelewu podajemy: Imię, Nazwisko (można podać inne niż własne) oraz adres dostawy.
6. Podajemy kwotę 750 PLN. (w przypadku potrzeby zamówienia dwóch opakowań cena łączna 1200 zł, czyli 600 zł za sztukę)
7. Czekamy na przesyłkę Możliwy odbiór osobisty w naszym punkcie odbioru w Pilznie po wcześniejszym ustaleniu terminu.