Tabletki poronne

Co to jest, jak działają i co warto jeszcze o nich wiedzieć

Zalecane Dawkowanie:

M i f e – doustnie 1 szt
M i s o – dopochwowo 4 szt

Potrzebujesz więcej informacji?

pn-pt: godz. 12-15
sobota: godz. 10-18
niedziela: godz. 10-18
Tel.: 00 420 704 549 939
Możliwy odbiór osobisty w naszym punkcie
odbioru w Pradze po wcześniejszym ustaleniu terminu.

Tabletki poronne

Prawo do aborcji jest prawem człowieka. Kobiety mają prawo do decydowania o swoim ciele i nikt inny nie powinien mieć do tego pretensji. W ostatnich czasach aborcja stała się tematem kontrowersyjnym. Ważne jest, aby kobiety wiedziały, że istnieją bezpieczne i niedrogie opcje przerwania ciąży, jeśli sobie tego życzą. Kobiety muszą być świadome, ile czasu mają przed aborcją na to, aby mogły odpowiednio zaplanować zadbanie o siebie. Jedną z dostępnych opcji są tabletki poronne, znane również jako tabletki wczesnoporonne. Kobiety, które rozważają zastosowanie tabletek aborcyjnych, powinny wiedzieć, że są one jednym z najbezpieczniejszych i najmniej inwazyjnych sposobów przerwania ciąży. W tej chwili pigułki aborcyjne są używane od wielu lat i w tym czasie zostały dokładnie zbadane.

Dlaczego kobiety decydują się na przerwanie ciąży?

Kobieta, która chce przerwać ciążę może mieć różne pobudki, aby to zrobić. Najczęstszym powodem przerwania niechcianej ciąży jest brak stabilności finansowej. W Polsce większość kobiet zarabia mniej niż mężczyźni, co utrudnia wychowanie dzieci. Kolejnym powodem jest zajście w nieplanowaną ciążę. Innym jest niemożność wychowania dzieci ze względu na pracę lub studia (jeśli wymagają one więcej czasu). Oczywiście okoliczności mogą być inne, mniej lub bardziej bolesne. Jednak, mimo wszystko, jedno jest pewne, każda kobieta powinna mieć prawo do decydowania o swoim ciele i nie powinna być z tego rozliczna.

Tabletki poronne są bezpiecznym i skutecznym sposobem dla kobiet na zakończenie ciąży. Są one również znane jako aborcja farmakologiczna, która jest niechirurgicznym zabiegiem stosowanym w celu przerwania wczesnej ciąży. Stosowanie tabletek aborcyjnych umożliwia kobietom podjęcie decyzji, czy chcą kontynuować ciążę, czy nie.

Możliwości

Niska cena wysokiej jakości produktu

Prawo do wolności

Każdy z nas ma wolny wybór

Zdrowie

Pamiętaj, to Twoje zdrowie jest najważniejsze

Tabletki poronne – co warto wiedzieć?

Kiedy kobieta podejmuje decyzję o przerwaniu ciąży, może wybrać pomiędzy dwoma różnymi opcjami: aborcją chirurgiczną lub aborcją farmakologiczną (tabletki aborcyjne). Aborcja chirurgiczna przeprowadzana jest pod znieczuleniem w odpowiednim ośrodku, natomiast aborcja farmakologiczna następuje po zażyciu tabletek poronnych.

Aborcja farmakologiczna

Aborcja farmakologiczna przeprowadzana jest w domu, bez żadnego znieczulenia czy środków przeciwbólowych. Obie metody są skuteczne i bezpieczne, ale różnią się pod względem kosztów, wygody i skutków ubocznych.

Bezpiecznie w domu

 Nie każdy ma możliwość poddania się aborcji chirurgicznej ze względów zdrowotnych czy też finansowych. A jak wiadomo, w Polsce nie ma możliwości poddania się takiemu zabiegowi. Dlatego tabletki poronne są opcją dla osób, które nie mogą sobie pozwolić na wyjazd do klinki.

Potrzebujesz więcej informacji?

Aborcja farmakologiczna polega na zażyciu dwóch leków – Mifepristonu (znanego również jako RU486) i Misoprostolu – w celu wywołania wczesnego poronienia. Leki te skutecznie kończą ciążę, zanim ta zdąży się rozwinąć. Aborcja medyczna jest zatwierdzona przez FDA do stosowania do 12 tygodnia ciąży. Tabletki aborcyjne służą do przeprowadzenia aborcji farmakologicznej, czyli do przerwania ciąży. Przyjmowanie tabletek poronnych zatrzymuje rozwój ciąży i wywołuje skurcze macicy, dzięki czemu możliwe jest usunięcie zarodka zagnieżdżonego w jej ścianie. Tabletki aborcyjne stosowane do aborcji farmakologicznej to dwa preparaty – Mifepristone i Misoprostol. Oba są brane w połączeniu, aby wywołać poronienie.

Projekt bez tytułu (1)

Judyta

Projekt bez tytułu (2)

Adrianna

Projekt bez tytułu

Ania

Zalecane Dawkowanie:

M i f e – doustnie 1 szt
M i s o – dopochwowo 4 szt

Potrzebujesz więcej informacji?

pn-pt: godz. 12-15
Tel.: 00 420 704 549 939
Odbiera lekarz mówiący w j.pol
Możliwy odbiór osobisty w naszym punkcie
odbioru w Pradze po wcześniejszym ustaleniu terminu.

Tabletki poronne a skutki uboczne – jak przeprowadza się aborcję farmakologiczną?

Proces aborcji farmakologicznej może być rozpoczęty w dowolnym momencie ciąży do 12 tygodnia od daty poczęcia. Działanie leku trwa około 2-3 dni, ale może trwać dłużej, w zależności od rodzaju tabletki i tego, w którym tygodniu ciąży jest kobieta w momencie jej zażywania. Pierwsza pigułka (Mifepristone) blokuje receptory progesteronu, dzięki czemu zapłodnione jajo nie może przyczepić się do ściany macicy. Druga pigułka (Misoprostol) powoduje skurcze i krwawienie, które wywołują wydalenie płodu z macicy. Oba leki są bardzo bezpieczne dla zdrowia kobiety. Są one stosowane od dziesięcioleci na całym świecie. Mifepristone jest lekiem antyprogesteronowym, który blokuje dotarcie hormonu progesteronu do jego receptorów w macicy. Bez progesteronu kobieta nie może kontynuować ciąży. Mizoprostol jest analogiem prostaglandyny podobnym do tych, używanych podczas aborcji medycznej. Działa on poprzez stymulację skurczów macicy i zmiękczenie szyjki macicy, dzięki czemu łatwiej się ona rozszerza (otwiera). Po zastosowaniu leku, należy spodziewać się krwawienia i skurczów podobnych do tych, które występują podczas obfitej miesiączki. Krwawienie będzie stopniowo stawało się coraz bardziej obfite, aż do całkowitego ustania po około 7 dniach. Mizoprostol może powodować silny ból, podobny do bólu menstruacyjnego i zwiększone krwawienie, które jest spowodowane skurczami macicy, które wydalają zawartość macicy poprzez wydzielinę z pochwy lub krwawienie. Inne częste objawy to: biegunka, silny ból głowy, nudności i podwyższona temperatura ciała.

Jak to działa? Jak działają tabletki poronne i jak je stosować?

Mifepristone najlepiej przyjąć rano lub wieczorem, gdyż po zażyciu wymagane jest pozostanie w łóżku. Działa on poprzez blokowanie działania progesteronu, hormonu potrzebnego do kontynuowania ciąży. Lek jest związany z efektami ubocznymi, takimi jak nudności i wymioty. Pierwszego dnia należy przyjąć 1 tabletkę Mifepristonu doustnie, a po 24 godzinach 4 kolejne tabletki Misoprostolu dopochwowo (4 tabletki jednocześnie), a następnie położyć się do łóżka w oczekiwaniu na rozpoczęcie krwawienia. Tabletki te powodują silne skurcze macicy i krwawienie podobne do poronienia. Z reguły krwawienie pojawia od 1 do 6 godzin po zastosowaniu tabletek, jednak czasami zdarza się, że krwawienie pojawia się po 24 godzinach. Można wydalić z pochwy skrzepy lub tkankę, która wygląda jak fusy z kawy lub kawałki wątroby. Obowiązkowo po 3-4 dniach od zastosowania tabletek poronnych, należy udać się na USG w celu sprawdzenia, czy macica oczyściła się prawidłowo.

Kto wypisze tabletki poronne?

Zabieg aborcji jest w Polsce nielegalny, dlatego żaden lekarz nie może wystawić recepty na tabletki aborcyjne, a ich zakup w aptekach jest niemożliwy. Natomiast aborcja farmakologiczna jest legalna w innych krajach europejskich, m.in. w Czechach, stąd istnieje możliwość zakupu tabletek poronnych przez internet.

Tabletki poronne a prawo

Kobieta, która zaszła w niechcianą ciążę, może kupić tabletki aborcyjne w internecie, gdyż nie ma możliwości zakupienia ich w kraju. Wiele kobiet obawia się kupna tabletek poronnych, jednak tutaj chcemy rozwiać wszelkie wątpliwości.

Po pierwsze, pamiętaj: jesteś bezpieczna. Nie poniesiesz odpowiedzialności karnej za przeprowadzenie aborcji w domu. Kupienie dla siebie środków poronnych, przechowywanie ich w domu, a następnie zażycie ich i skuteczne przerwanie własnej ciąży nie jest przestępstwem.

Po drugie: nie musisz nikomu o tym mówić. Jeśli nie chcesz nikomu powiedzieć, że jesteś w ciąży lub że dokonałaś aborcji, nie musisz tego robić.

Po trzecie: nie ma odnośnika prawnego, który pozwalałby na uznanie za przestępstwo aborcji przeprowadzonej samodzielnie. Nie ma prawa, które uznaje za przestępstwo działanie kobiet, które same dokonują aborcji w jakikolwiek sposób. Więc samodzielne podanie leków zakupionych online w zagranicznych aptekach lub zakupionych w inny sposób bez recepty w innych krajach i przywiezionych ze sobą nie jest nielegalne.

Tabletki poronne a tabletki „dzień po”

Tabletki poronne niestety mylnie porównywane są do tabletek „dzień po”. Są to dwa całkowicie inne preparaty, dlatego chcemy poświęcić chwilę, aby rozwiać wszelkie wątpliwości.

Tabletka potocznie zwana pigułką „dzień po” ma za zadanie zapobiegać ciąży. Swoim składem przypomina zwykłe tabletki antykoncepcyjne, zawiera jedynie większe stężenie hormonów hamujących owulację i zagęszczających śluz szyjkowy, który chroni przed poczęciem. Antykoncepcja awaryjna chroni więc przed zapłodnieniem, natomiast jest nieskuteczna, gdy do ciąży już doszło. Pigułka „dzień po” jest również dostępna w aptekach, a receptę na nią może wypisać każdy lekarz.

Pigułkę „dzień po” należy zażyć jak najszybciej po niezabezpieczonym stosunku. Im wcześniej ją zażyjesz, tym lepsze będzie jej działanie. Jeśli więc wzięłaś ją w ciągu 72 godzin (3 dni) po odbyciu stosunku bez zabezpieczenia, nie ma wątpliwości, że szanse na zajście w ciążę są bardzo małe.

Mifepristone i Misoprostol to dwa różne leki używane razem do przerwania ciąży. Mifepristone blokuje produkcję progesteronu, który jest potrzebny do utrzymania ciąży. Mizoprostol powoduje skurcze macicy, które prowadzą do wydalenia produktów poczęcia (płodu). Zatem tabletka „dzień po” nie pomoże w przypadku istniejącej już ciąży, natomiast tabletki poronne już tak.

Termin realizacji zamówienia wynosi 4 dni robocze
Tabletki poronne do 12-go tygodnia są najbardziej skuteczne, w 98% przypadków dochodzi do poronienia

Instrukcja złożenia zamówienia

1. Logujemy się do swojej aplikacji bankowej
*przelew również możemy zlecić na poczcie, lub w dowolnej placówce bankowej
2. Rozpoczynamy nową transakcję
3. Wpisujemy numer rachunku: PL 57 1600 1462 1857 7288 7000 0001 (przelew krajowy na konto w Polsce)
4. Jako odbiorcę wpisujemy: Hynek Sverak
5. W tytule przelewu podajemy: Imię, Nazwisko (można podać inne niż własne) oraz adres dostawy.
6. Podajemy kwotę 750 PLN. (w przypadku potrzeby zamówienia dwóch opakowań cena łączna 1200 zł, czyli 600 zł za sztukę)
7. Czekamy na przesyłkę Możliwy odbiór osobisty w naszym punkcie odbioru w Pilznie po wcześniejszym ustaleniu terminu.