Bezpieczna i skuteczna metoda przerywania ciąży – aborcja farmakologiczna Tarnów

Co to jest, jak działają i co warto jeszcze o nich wiedzieć

Zalecane Dawkowanie:

M i f e – doustnie 1 szt
M i s o – dopochwowo 4 szt

Potrzebujesz więcej informacji?

pn-pt: godz. 12-15
sobota: godz. 10-18
niedziela: godz. 10-18
Tel.: 00 420 704 549 939
Możliwy odbiór osobisty w naszym punkcie
odbioru w Pradze po wcześniejszym ustaleniu terminu.

Aborcja medyczna, zwana również farmakologiczną, to procedura przerywania ciąży, która polega na stosowaniu leków, aby wywołać poronienie. Aborcja farmakologiczna jest skuteczna w przypadku ciąży do 12 tygodnia i jest uważana za bezpieczną i mniej inwazyjną alternatywę dla aborcji chirurgicznej. Proces ten polega na przyjęciu dwóch różnych leków, które wywołują skurcze macicy i wydalenie płodu. Aborcja medyczna jest legalna w niektórych krajach, ale jej dostępność i regulacje prawne różnią się w zależności od kraju i regionu.

Jak działa aborcja farmakologiczna? Tabletki poronne Tarnów

Aborcja farmakologiczna jest procesem przerywania ciąży za pomocą leków. Najczęściej stosowaną kombinacją leków do aborcji farmakologicznej jest połączenie mifepristonu i mizoprostolu. Jak działają tabletki poronne? Mifepriston działa na receptory progesteronowe, które są niezbędne do utrzymania ciąży, blokując ich funkcję. Bez dostatecznej ilości progesteronu błona śluzowa macicy zaczyna się złuszczać, co powoduje zakończenie ciąży. Mizoprostol powoduje skurcze mięśni macicy i pomaga w usunięciu płodu i innych pozostałości na zewnątrz. W ciągu kilku godzin po zażyciu mizoprostolu zwykle zaczynają się silne skurcze macicy, a krew i tkanki ciążowe są usuwane z organizmu. Aborcja farmakologiczna jest stosunkowo bezpieczna i skuteczna, szczególnie w pierwszym trymestrze ciąży. Jednak, jak każdy inny medyczny zabieg, niesie ze sobą ryzyko powikłań. Dlatego też przed podjęciem decyzji o aborcji należy skonsultować się z lekarzem, który pomoże w ocenie ryzyka i przeprowadzeniu zabiegu w bezpieczny sposób.

Możliwości

Niska cena wysokiej jakości produktu

Prawo do wolności

Każdy z nas ma wolny wybór

Zdrowie

Pamiętaj, to Twoje zdrowie jest najważniejsze

Czy stosowanie tabletek poronnych jest legalne w Europie? Aborcja Tarnów

W Europie regulacje dotyczące stosowania tabletek poronnych są zróżnicowane i zależą od kraju. W niektórych krajach, takich jak Francja, Szwecja czy Wielka Brytania, tabletki poronne są legalne i dostępne w ramach publicznej opieki zdrowotnej lub na receptę. W innych krajach, takich jak Polska czy Irlandia, tabletki poronne są niedostępne lub legalne tylko w ograniczonych okolicznościach, takich jak zagrożenie życia matki.

W Unii Europejskiej decyzja o legalności i dostępności tabletek poronnych jest pozostawiona w gestii poszczególnych państw członkowskich. Jednak Europejska Agencja Leków uznała kilka preparatów zawierających mifepriston i mizoprostol (dwie substancje aktywne w tabletkach poronnych) za bezpieczne i skuteczne w usuwaniu ciąży do 9 tygodnia, co pozwoliło na ich zarejestrowanie w całej UE.

W Czechach aborcja do 12 tygodnia ciąży jest legalna nie tylko w przypadku poważnego zagrożenia życia lub zdrowia matki, poważnych wad płodu lub w przypadku gwałtu, ale również na życzenie kobiety.

Jakie są zalety i wady stosowania tabletek poronnych? Aborcja medyczna Tarnów

Tabletki poronne są często wybieraną metodą przerywania ciąży z kilku powodów. Przede wszystkim są mniej inwazyjne niż zabieg chirurgiczny, a przy tym skuteczne w ponad 90% przypadków, jeśli są stosowane we wczesnym stadium ciąży. Kolejną zaletą jest prywatność. Kobieta może zdecydować się na zakończenie ciąży w zaciszu swojego domu. W porównaniu do zabiegu chirurgicznego aborcja farmakologiczna jest zwykle również mniej bolesna. Jak każda metoda aborcyjna, tak i ta, obok zalet ma także wady. W niektórych rzadkich przypadkach stosowanie tabletek poronnych może okazać się nieskuteczne, a kobieta będzie musiała poddać się zabiegowi chirurgicznemu. Zdarza się tak najczęściej, gdy aborcja jest przeprowadzana w zbyt późnym stadium ciąży. Istnieje również niewielkie ryzyko powikłań, dlatego w czasie i po zabiegu warto obserwować reakcję swojego organizmu. Stosowanie tabletek poronnych wymaga od kobiety dokładnej wiedzy na temat sposobu ich stosowania oraz konieczności kontroli stanu zdrowia po zakończeniu ciąży.

Projekt bez tytułu (1)

Judyta

Projekt bez tytułu (2)

Adrianna

Projekt bez tytułu

Ania

Zalecane Dawkowanie:

M i f e – doustnie 1 szt
M i s o – dopochwowo 4 szt

Potrzebujesz więcej informacji?

pn-pt: godz. 12-15
Tel.: 00 420 704 549 939
Odbiera lekarz mówiący w j.pol
Możliwy odbiór osobisty w naszym punkcie
odbioru w Pradze po wcześniejszym ustaleniu terminu.

Antykoncepcja awaryjna – co to jest i jak działa? Pigułki „dzień po” Tarnów

Optymalnym sposobem wydaje się uniknięcie niechcianej ciąży, a tym samym stawania przed wyborem metody aborcyjnej, jeśli tylko jest to możliwe. Antykoncepcja awaryjna to metoda antykoncepcyjna, którą można zastosować w sytuacjach, gdy z jakiegoś powodu zwykła metoda antykoncepcji zawiodła lub nie została zastosowana. Najpopularniejszą formą antykoncepcji awaryjnej jest tzw. pigułka „dzień po”. Jest to jednorazowa dawka hormonów, które zatrzymują możliwe zapłodnienie. Pigułkę tę należy przyjąć możliwie jak najszybciej po stosunku, nie później niż 72 godziny po nim. Pigułka „dzień po” działa poprzez zahamowanie lub opóźnienie owulacji, czyli uwolnienia jaja z jajnika, co uniemożliwia zapłodnienie. Może również zmniejszać ruchliwość i przyleganie plemników do błony śluzowej macicy, utrudniając tym samym ich wniknięcie do jaja i zapłodnienie. Warto podkreślić, że antykoncepcja awaryjna powinna być stosowana tylko w wyjątkowych sytuacjach. Na dłuższą metę nie może zastąpić regularnej, skutecznej antykoncepcji. W nieoczekiwanych sytuacjach może się okazać jednak najlepszym rozwiązaniem.

Termin realizacji zamówienia wynosi 4 dni robocze
Tabletki poronne do 12-go tygodnia są najbardziej skuteczne, w 98% przypadków dochodzi do poronienia

Instrukcja złożenia zamówienia

1. Logujemy się do swojej aplikacji bankowej
*przelew również możemy zlecić na poczcie, lub w dowolnej placówce bankowej
2. Rozpoczynamy nową transakcję
3. Wpisujemy numer rachunku: PL 57 1600 1462 1857 7288 7000 0001 (przelew krajowy na konto w Polsce)
4. Jako odbiorcę wpisujemy: Hynek Sverak
5. W tytule przelewu podajemy: Imię, Nazwisko (można podać inne niż własne) oraz adres dostawy.
6. Podajemy kwotę 750 PLN. (w przypadku potrzeby zamówienia dwóch opakowań cena łączna 1200 zł, czyli 600 zł za sztukę)
7. Czekamy na przesyłkę Możliwy odbiór osobisty w naszym punkcie odbioru w Pilznie po wcześniejszym ustaleniu terminu.