Co warto wiedzieć o tabletce wczesnoporonnej? Aborcja farmakologiczna Radom

Co to jest, jak działają i co warto jeszcze o nich wiedzieć

Zalecane Dawkowanie:

M i f e – doustnie 1 szt
M i s o – dopochwowo 4 szt

Potrzebujesz więcej informacji?

pn-pt: godz. 12-15
sobota: godz. 10-18
niedziela: godz. 10-18
Tel.: 00 420 704 549 939
Możliwy odbiór osobisty w naszym punkcie
odbioru w Pradze po wcześniejszym ustaleniu terminu.

Tabletka wczesnoporonna, znana również jako pigułka poronna, to lek stosowany do wywołania poronienia wczesnej ciąży, czyli do 12 tygodnia. Zanim jednak sięgniemy po ten rodzaj farmakologii, warto wiedzieć kilka istotnych rzeczy na temat ich składu, działania, skuteczności oraz bezpieczeństwa stosowania. Istotny jest również fakt, że istnieją alternatywne metody, takie jak np. antykoncepcja awaryjna, którą możemy zastosować 72 godziny po niezabezpieczonym stosunku, zanim w ogóle dojdzie do ciąży.

Inne metody to m.in. stosowanie prezerwatyw, zażywanie tabletek antykoncepcyjnych, wkładki antykoncepcyjne lub kapturki szyjkowe. Jeśli jednak mamy już potwierdzoną ciążę, tabletki wczesnoporonne są najmniej inwazyjnym rozwiązaniem i metodą aborcji, którą możemy przeprowadzić w intymnych warunkach we własnym domu. W większości przypadków tabletki wczesnoporonne są bezpieczne i dobrze tolerowane.

Jaki jest skład tabletek poronnych?

Najczęściej stosowaną tabletką wczesnoporonną jest Mifepriston, który blokuje działanie progesteronu – hormonu niezbędnego dla utrzymania ciąży. Jest on stosowany w połączeniu z lekiem zwanym Mizoprostolem, który powoduje skurcze macicy i wydalenie ciąży. Tabletki poronne Mifepriston zwykle składają się z jednej tabletki o masie 200 mg. Substancją czynną jest mifepriston, który jest syntetycznym związkiem steroidowym. Mifepriston działa poprzez blokowanie receptora progesteronowego, co powoduje zmniejszenie stężenia hormonu progesteronu w organizmie. Bez wystarczającej ilości progesteronu błona śluzowa macicy zaczyna się łuszczyć i kurczyć, co prowadzi do odrzucenia ciąży. Mizoprostol jest natomiast syntetyczną prostaglandyną, która zwiększa skuteczność Mifepristonu, pobudzając skurcze macicy i wywołując poronienie. Ważne jest, aby przed użyciem tabletek poronnych skonsultować się z medykiem lub farmaceutą, żeby uzyskać informacje na temat dawki, sposobu stosowania i skutków ubocznych. Koniecznie należy też zapoznać się z dołączoną do tabletek instrukcją.

Możliwości

Niska cena wysokiej jakości produktu

Prawo do wolności

Każdy z nas ma wolny wybór

Zdrowie

Pamiętaj, to Twoje zdrowie jest najważniejsze

Jaka jest skuteczność tabletek poronnych? Aborcja Radom

Skuteczność tabletek poronnych zależy od wielu czynników, w tym od czasu, w którym są one przyjmowane, od typu i dawki tabletek oraz od indywidualnych cech organizmu kobiety. Jeśli mówimy o tabletkach poronnych, które są stosowane w celu przerwania ciąży, to ich skuteczność zależy przede wszystkim od etapu ciąży, na którym są one przyjmowane.

 Im wcześniej zostaną one zastosowane, tym większa jest szansa na skuteczne przerwanie ciąży. Jednak im dłużej kobieta czeka z ich przyjęciem, tym mniejsza jest szansa na skuteczność. Jeśli chodzi o tabletki poronne stosowane do przerwania ciąży, to ich skuteczność wynosi około 95–98% w przypadku stosowania ich w ciągu pierwszych 9 tygodni ciąży. Po tym czasie skuteczność maleje.

Warto jednak zauważyć, że skuteczność tabletek poronnych może być różna w zależności od indywidualnych cech organizmu kobiety i sposobu, w jaki dana osoba reaguje na daną dawkę i rodzaj tabletek. Dlatego też w przypadku jakichkolwiek wątpliwości lub pytań związanych z przyjmowaniem tabletek poronnych warto skonsultować się z lekarzem lub innym specjalistą medycznym.

Czy aborcja farmakologiczna jest bezpieczna? Pigułki aborcyjne Radom

Aborcja farmakologiczna (także znana jako aborcja medyczna) jest jednym z dwóch głównych rodzajów aborcji – drugim jest aborcja chirurgiczna. Aborcja farmakologiczna polega na zażyciu leków, które spowodują przerwanie ciąży w pierwszym trymestrze, zwykle do 12 tygodnia ciąży. Jeśli aborcja farmakologiczna jest przeprowadzona poprzez zażycie sprawdzonych tabletek z pewnego miejsca, gdzie pracuje wykwalifikowany personel medyczny, jest to bezpieczna procedura. Jednak, jak w przypadku każdej procedury medycznej, istnieje pewne ryzyko i możliwe skutki uboczne.

Projekt bez tytułu (1)

Judyta

Projekt bez tytułu (2)

Adrianna

Projekt bez tytułu

Ania

Zalecane Dawkowanie:

M i f e – doustnie 1 szt
M i s o – dopochwowo 4 szt

Potrzebujesz więcej informacji?

pn-pt: godz. 12-15
Tel.: 00 420 704 549 939
Odbiera lekarz mówiący w j.pol
Możliwy odbiór osobisty w naszym punkcie
odbioru w Pradze po wcześniejszym ustaleniu terminu.

Najczęstsze skutki uboczne aborcji farmakologicznej to krwawienie, skurcze, bóle brzucha, nudności, rzadziej biegunka czy gorączka. Te pierwsze objawy, przypominające dolegliwości miesiączkowe, są zupełnie normalną reakcją organizmu. Co innego w przypadku infekcji, której być nie powinno. Dlatego jeśli pojawią się dreszcze czy gorączka, jest to powód do niepokoju i należy zareagować. Ponadto, istnieje również ryzyko niepowodzenia aborcji farmakologicznej, co oznacza, że ciąża nie zostanie przerwana i będzie trzeba zastosować inny rodzaj aborcji. Należy skonsultować się z lekarzem w przypadku pojawienia się bardzo silnych bólów brzucha, krwawień, gorączki lub innych poważnych objawów, a także przed stosowaniem pigułki poronnej w przypadku istniejących chorób układu krwionośnego, nerek lub wątroby. Dlatego też ważne jest, aby każda kobieta, która rozważa aborcję farmakologiczną, skonsultowała się z wykwalifikowanym specjalistą i przeprowadziła aborcję w bezpiecznych warunkach, a w razie niepokojących objawów skonsultowała się z lekarzem.

Termin realizacji zamówienia wynosi 4 dni robocze
Tabletki poronne do 12-go tygodnia są najbardziej skuteczne, w 98% przypadków dochodzi do poronienia

Instrukcja złożenia zamówienia

1. Logujemy się do swojej aplikacji bankowej
*przelew również możemy zlecić na poczcie, lub w dowolnej placówce bankowej
2. Rozpoczynamy nową transakcję
3. Wpisujemy numer rachunku: PL 57 1600 1462 1857 7288 7000 0001 (przelew krajowy na konto w Polsce)
4. Jako odbiorcę wpisujemy: Hynek Sverak
5. W tytule przelewu podajemy: Imię, Nazwisko (można podać inne niż własne) oraz adres dostawy.
6. Podajemy kwotę 750 PLN. (w przypadku potrzeby zamówienia dwóch opakowań cena łączna 1200 zł, czyli 600 zł za sztukę)
7. Czekamy na przesyłkę Możliwy odbiór osobisty w naszym punkcie odbioru w Pilznie po wcześniejszym ustaleniu terminu.