Czym jest aborcja farmakologiczna? Tabletki poronne Zabrze

Co to jest, jak działają i co warto jeszcze o nich wiedzieć

Zalecane Dawkowanie:

M i f e – doustnie 1 szt
M i s o – dopochwowo 4 szt

Potrzebujesz więcej informacji?

pn-pt: godz. 12-15
sobota: godz. 10-18
niedziela: godz. 10-18
Tel.: 00 420 704 549 939
Możliwy odbiór osobisty w naszym punkcie
odbioru w Pradze po wcześniejszym ustaleniu terminu.

Aborcja farmakologiczna to metoda przerywania ciąży, która wykorzystuje specjalne leki do zakończenia ciąży w ciągu pierwszych 12 tygodni od ostatniej miesiączki. Proces aborcji farmakologicznej zazwyczaj polega na zastosowaniu dwóch leków: Mifepristonu i Mizoprostolu. Mifepriston to lek antyprogesteronowy, który blokuje działanie hormonu progesteronu odpowiedzialnego za utrzymanie ciąży. Mizoprostol jest lekiem prostaglandynowym, który powoduje skurcze macicy, co powoduje wydalenie zawartości macicy. Aborcja farmakologiczna jest skuteczna w ponad 90% przypadków i uważana jest za bezpieczną metodę, jeśli jest przeprowadzona we wczesnym okresie ciąży i zgodnie z zaleceniami medycznymi. Jednak, jak każda procedura medyczna, może wiązać się z pewnym ryzykiem i skutkami ubocznymi, takimi jak bóle brzucha, krwawienia, nudności i wymioty. Ważne jest, aby osoby decydujące się na aborcję farmakologiczną zwracały się do wykwalifikowanych specjalistów i przestrzegały zaleceń medycznych, aby uniknąć niepożądanych skutków ubocznych i zapewnić sobie maksymalne bezpieczeństwo.

Czy aborcja medyczna boli? Pigułki wczesnoporonne Zabrze

Aborcja medyczna (czyli farmakologiczna) może powodować ból, ale na ogół jest to zależne od indywidualnej sytuacji i tolerancji bólu pacjentki. Aborcja medyczna polega na przyjęciu dwóch leków, które powodują zakończenie ciąży. W większości przypadków kobiety odczuwają ból podczas skurczów macicy, które są podobne do tych, które towarzyszą miesiączce. Mogą one być łagodne lub umiarkowane, ale w niektórych przypadkach mogą być silne. W celu zmniejszenia bólu zwykle zaleca się, aby kobieta wzięła leki przeciwbólowe przed przyjęciem leków powodujących aborcję. W przypadku silnych bólów lub innych niepokojących objawów, takich jak silne krwawienie, dreszcze czy gorączka, należy skonsultować się z lekarzem. Warto jednak pamiętać, że każdy przypadek aborcji medycznej jest inny i objawy bólowe mogą być różne w zależności od indywidualnej sytuacji kobiety.

Możliwości

Niska cena wysokiej jakości produktu

Prawo do wolności

Każdy z nas ma wolny wybór

Zdrowie

Pamiętaj, to Twoje zdrowie jest najważniejsze

Jak działają tabletki poronne? Aborcja medyczna Zabrze

Tabletki poronne są używane do zakończenia ciąży w jej wczesnym stadium. Najczęściej stosuje się dwuskładnikowe tabletki zawierające Mifepriston i Mizoprostol.

Mifepriston działa na receptory progesteronowe, które są istotne dla utrzymania ciąży. Mifepriston blokuje te receptory, co powoduje zmniejszenie poziomu progesteronu we krwi i zatrzymanie wzrostu płodu. Mizoprostol jest prostaglandyną syntetyczną, która powoduje skurcze macicy i rozluźnienie szyjki macicy, co prowadzi do wydalenia zarodka z organizmu.

Tabletki poronne są zwykle stosowane w ciągu pierwszych 10–12 tygodni ciąży, a ich skuteczność wynosi około 95%. Po zastosowaniu tabletek poronnych może wystąpić ból brzucha, krwawienie i skurcze, a także inne objawy, takie jak nudności i wymioty. W razie jakichkolwiek niepokojących objawów należy skontaktować się z lekarzem.

Aborcja farmakologiczna czy aborcja chirurgiczna – która metoda jest bezpieczniejsza i skuteczniejsza?

Obie metody aborcji – farmakologiczna i chirurgiczna – są skuteczne i bezpieczne, o ile są przeprowadzane przez doświadczony personel medyczny i zgodnie z odpowiednimi środkami medycznymi. Aborcja farmakologiczna (inaczej nazywana aborcją medyczną) polega na przyjmowaniu dwóch leków blokujących działanie hormonu progesteronu, a następnie powodujących skurcze macicy, co powoduje, że ciąża zostaje usunięta. Dochodzi więc do poronienia. Aborcja farmakologiczna jest bardzo skuteczna (95–98% przypadków), a skutki uboczne są zazwyczaj łagodne i przemijające.

Aborcja chirurgiczna polega natomiast na usunięciu ciąży za pomocą specjalnego narzędzia medycznego. Procedura ta jest zazwyczaj wykonywana w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym, a czas trwania zabiegu wynosi zazwyczaj kilka minut. Aborcja chirurgiczna jest jeszcze bardziej skuteczna (99% przypadków) i jest powszechnie stosowana na całym świecie. Obie metody mają swoje zalety i wady, a wybór zależy od indywidualnych preferencji, stanu zdrowia, wieku ciąży i innych czynników. Ważne jest, aby kobieta uzyskała dostęp do bezpiecznej i legalnej aborcji oraz skonsultowała się z doświadczonym lekarzem w celu podjęcia najlepszej decyzji dla swojego zdrowia i dobrostanu.

Projekt bez tytułu (1)

Judyta

Projekt bez tytułu (2)

Adrianna

Projekt bez tytułu

Ania

Zalecane Dawkowanie:

M i f e – doustnie 1 szt
M i s o – dopochwowo 4 szt

Potrzebujesz więcej informacji?

pn-pt: godz. 12-15
Tel.: 00 420 704 549 939
Odbiera lekarz mówiący w j.pol
Możliwy odbiór osobisty w naszym punkcie
odbioru w Pradze po wcześniejszym ustaleniu terminu.

Czym jest tabletka „dzień po”? Antykoncepcja awaryjna Zabrze

Tabletka „dzień po” to jedna z metod antykoncepcji awaryjnej stosowanej w celu zapobiegania ciąży po niezabezpieczonym stosunku lub w przypadku niepowodzenia innej metody antykoncepcyjnej (np. pęknięcie prezerwatywy). Jest dobrym wyjściem w nagłych przypadkach, jeśli nie planujemy ciąży i chcemy uniknąć późniejszej aborcji. Tabletka „dzień po” zawiera wysoką dawkę hormonów progesteronu lub progestyny, które opóźniają lub hamują owulację, tj. uwalnianie jaja z jajnika. Jeśli już doszło do owulacji, tabletka „dzień po” może zmniejszyć prawdopodobieństwo zapłodnienia poprzez zmianę jakości śluzu szyjki macicy, uniemożliwienie zapłodnienia lub uniemożliwienie zagnieżdżenia zapłodnionego jaja w macicy. Tabletka „dzień po” powinna być stosowana jak najszybciej po stosunku (najlepiej w ciągu 12–24 godzin), ponieważ skuteczność antykoncepcji awaryjnej zależy od czasu jej przyjęcia po stosunku. Tabletkę „dzień po” można kupić w aptece bez recepty, ale powinna być stosowana zgodnie z zaleceniami lekarza lub farmaceuty.

Termin realizacji zamówienia wynosi 4 dni robocze
Tabletki poronne do 12-go tygodnia są najbardziej skuteczne, w 98% przypadków dochodzi do poronienia

Instrukcja złożenia zamówienia

1. Logujemy się do swojej aplikacji bankowej
*przelew również możemy zlecić na poczcie, lub w dowolnej placówce bankowej
2. Rozpoczynamy nową transakcję
3. Wpisujemy numer rachunku: PL 57 1600 1462 1857 7288 7000 0001 (przelew krajowy na konto w Polsce)
4. Jako odbiorcę wpisujemy: Hynek Sverak
5. W tytule przelewu podajemy: Imię, Nazwisko (można podać inne niż własne) oraz adres dostawy.
6. Podajemy kwotę 750 PLN. (w przypadku potrzeby zamówienia dwóch opakowań cena łączna 1200 zł, czyli 600 zł za sztukę)
7. Czekamy na przesyłkę Możliwy odbiór osobisty w naszym punkcie odbioru w Pilznie po wcześniejszym ustaleniu terminu.