Fakty i mity na temat aborcji farmakologicznej. Tabletki poronne Dąbrowa Górnicza

Co to jest, jak działają i co warto jeszcze o nich wiedzieć

Zalecane Dawkowanie:

M i f e – doustnie 1 szt
M i s o – dopochwowo 4 szt

Potrzebujesz więcej informacji?

pn-pt: godz. 12-15
sobota: godz. 10-18
niedziela: godz. 10-18
Tel.: 00 420 704 549 939
Możliwy odbiór osobisty w naszym punkcie
odbioru w Pradze po wcześniejszym ustaleniu terminu.

Tabletki poronne to leki stosowane w celu przerwania ciąży w sposób farmakologiczny. Ich skuteczność i bezpieczeństwo często są podawane w wątpliwość i wywołują wiele kontrowersji, a decyzja o ich stosowaniu powinna być dobrze przemyślana. Przed sięgnięciem po taką metodę zakończenia ciąży koniecznie trzeba wiedzieć, czym są tabletki poronne, jak działają i jakie są ich skutki uboczne. Tabletki poronne to leki, dzięki którym istnieje możliwość przerwania niechcianej ciąży. Jednak tabletek wczesnoporonnych nie da się kupić legalnie w aptece na terytorium Polski. Na szczęście aborcja farmakologiczna jest legalna w Czechach, gdzie działają firmy, które sprzedają leki poronne online. To nadzieja dla kobiet, którym zależy na tym, żeby zażyć pigułki aborcyjne i zakończyć nieplanowaną ciążę.

Jakie są rodzaje tabletek poronnych i jak je stosować? Aborcja medyczna Dąbrowa Górnicza

Tabletki poronne to leki, które pomagają zakończyć ciążę. Istnieją dwa rodzaje tabletek poronnych: Mifepriston i Mizoprostol. Mifepriston jest tabletką, która blokuje działanie hormonu progesteronu, który jest potrzebny do utrzymania ciąży. Bez wystarczającej ilości progesteronu błona śluzowa macicy ulega rozpuszczeniu i ciąża przestaje się rozwijać. Po zastosowaniu Mifepristonu należy przyjmować Mizoprostol, aby wywołać skurcze macicy i wydalenie płodu. Mizoprostol to tabletki, które pobudzają skurcze macicy, co powoduje wydalenie jej zawartości. Tabletki poronne Mizoprostol mogą być przyjmowane doustnie lub wprowadzone do pochwy.

Schemat stosowania tabletek poronnych może się różnić w zależności od lekarza i kraju, w którym się mieszka. W niektórych krajach Mifepriston jest dostępny tylko na receptę i może być podawany tylko przez wykwalifikowanego pracownika służby zdrowia. W niektórych krajach, takich jak Polska, stosowanie tabletek poronnych jest zabronione. Na terenie Czech natomiast możemy kupić tabletki poronne bez recepty.

Możliwości

Niska cena wysokiej jakości produktu

Prawo do wolności

Każdy z nas ma wolny wybór

Zdrowie

Pamiętaj, to Twoje zdrowie jest najważniejsze

Bezpieczne i skuteczne – jak działają tabletki poronne? Aborcja farmakologiczna Dąbrowa Górnicza

Tabletki poronne to metoda farmakologiczna, która służy do wywołania poronienia w pierwszych 12 tygodniach ciąży. Ich głównym składnikiem aktywnym jest mifepriston, który jest antagonistą progesteronu, hormonu niezbędnego do utrzymania ciąży. Aborcja farmakologiczna polega więc na zablokowaniu receptora progesteronowego w ścianie macicy, co powoduje zahamowanie rozwoju ciąży i zwiększenie skurczów macicy. W efekcie dochodzi do odrzucenia zarodka i krwawienia.

Tabletki poronne, zgodnie z zaleceniami WHO, mogą być stosowane do 12 tygodnia ciąży, jednak są najskuteczniejsze w pierwszych 9 tygodniach ciąży. Zwykle stosuje się je w dwóch dawkach – Mifepristonu i prostaglandyny (Mizoprostolu) – w odstępie 24–48 godzin. Choć stosowanie tabletek poronnych jest stosunkowo bezpieczne, to jednak może powodować skutki uboczne, takie jak bóle brzucha, krwawienia, nudności, wymioty i gorączka. Dlatego ważne jest, aby przed podjęciem decyzji o zastosowaniu tabletek poronnych skonsultować się z lekarzem i przestrzegać jego zaleceń.

Aborcja farmakologiczna a bezpieczeństwo kobiet – fakty i mity

Aborcja farmakologiczna w porównaniu z zabiegiem chirurgicznym jest mniej inwazyjna i może być wykonywana we wcześniejszych fazach ciąży. Jednak, tak jak w przypadku każdej procedury medycznej, istnieje pewne ryzyko i są możliwe potencjalne skutki uboczne. Oto kilka faktów i mitów dotyczących bezpieczeństwa aborcji farmakologicznej.

  1. Fakty:
  • Aborcja farmakologiczna jest bezpieczna i skuteczna, jeśli przeprowadzana jest we wczesnej fazie ciąży.
  • Najczęstsze skutki uboczne to ból brzucha, krwawienie i nudności, jednak większość kobiet nie ma poważnych powikłań.
  • Ryzyko infekcji jest bardzo małe, ponieważ aborcja medyczna nie wymaga fizycznej ingerencji w strukturę pochwy lub szyjki macicy, co może prowadzić do infekcji.
  1. Mity:
  • Aborcja farmakologiczna zwiększa ryzyko raka piersi. Nie ma dowodów na poparcie tego mitu.
  • Aborcja farmakologiczna prowadzi do depresji i innych problemów psychicznych. Tu również nie ma dowodów na to, że aborcja farmakologiczna prowadzi do poważniejszych problemów emocjonalnych niż inne metody przerywania ciąży.
  • Aborcja farmakologiczna jest bardziej bolesna i traumatyczna niż zabieg chirurgiczny. To zależy od osoby, ponieważ każda kobieta ma indywidualne doświadczenia i odczucie bólu.

Warto zwrócić uwagę na to, że każda kobieta jest inna i ma różne potrzeby i preferencje dotyczące przerywania ciąży, inny organizm, inną psychikę. Najważniejsze jest, aby kobiety miały dostęp do bezpiecznej i legalnej aborcji oraz były dobrze poinformowane o dostępnych opcjach.

Projekt bez tytułu (1)

Judyta

Projekt bez tytułu (2)

Adrianna

Projekt bez tytułu

Ania

Zalecane Dawkowanie:

M i f e – doustnie 1 szt
M i s o – dopochwowo 4 szt

Potrzebujesz więcej informacji?

pn-pt: godz. 12-15
Tel.: 00 420 704 549 939
Odbiera lekarz mówiący w j.pol
Możliwy odbiór osobisty w naszym punkcie
odbioru w Pradze po wcześniejszym ustaleniu terminu.

Aborcja farmakologiczna a zdrowie psychiczne – jakie są skutki emocjonalne? Pigułki aborcyjne Dąbrowa Górnicza

Jak każda decyzja medyczna decyzja o przeprowadzeniu aborcji farmakologicznej może wpłynąć na zdrowie psychiczne kobiety. Skutki emocjonalne aborcji farmakologicznej mogą być różne dla różnych kobiet i zależą od wielu czynników, takich jak ich indywidualne doświadczenia życiowe, wsparcie ze strony rodziny i przyjaciół, a także jakość opieki medycznej, jaką otrzymują. Niektóre kobiety mogą doświadczać uczucia smutku, złości, lęku, poczucia winy i wyrzutów sumienia po aborcji. Inne kobiety mogą odczuwać ulgę i wyzwolenie, szczególnie jeśli ich ciąża była wynikiem gwałtu, choroby lub niepożądanego związku. Należy również pamiętać, że doświadczanie silnych emocji po aborcji jest normalne i zrozumiałe, podobnie jak po innych ważnych wydarzeniach w życiu. Jednak jeśli kobieta odczuwa ciągłe i trudne do kontrolowania objawy, takie jak depresja czy zaburzenia lękowe, powinna skonsultować się ze specjalistą od zdrowia psychicznego, który pomoże jej zrozumieć i przezwyciężyć trudności.

Termin realizacji zamówienia wynosi 4 dni robocze
Tabletki poronne do 12-go tygodnia są najbardziej skuteczne, w 98% przypadków dochodzi do poronienia

Instrukcja złożenia zamówienia

1. Logujemy się do swojej aplikacji bankowej
*przelew również możemy zlecić na poczcie, lub w dowolnej placówce bankowej
2. Rozpoczynamy nową transakcję
3. Wpisujemy numer rachunku: PL 57 1600 1462 1857 7288 7000 0001 (przelew krajowy na konto w Polsce)
4. Jako odbiorcę wpisujemy: Hynek Sverak
5. W tytule przelewu podajemy: Imię, Nazwisko (można podać inne niż własne) oraz adres dostawy.
6. Podajemy kwotę 750 PLN. (w przypadku potrzeby zamówienia dwóch opakowań cena łączna 1200 zł, czyli 600 zł za sztukę)
7. Czekamy na przesyłkę Możliwy odbiór osobisty w naszym punkcie odbioru w Pilznie po wcześniejszym ustaleniu terminu.