Jak stosować tabletki poronne i pigułki „dzień po”? Aborcja farmakologiczna i antykoncepcja awaryjna Chorzów

Co to jest, jak działają i co warto jeszcze o nich wiedzieć

Zalecane Dawkowanie:

M i f e – doustnie 1 szt
M i s o – dopochwowo 4 szt

Potrzebujesz więcej informacji?

pn-pt: godz. 12-15
sobota: godz. 10-18
niedziela: godz. 10-18
Tel.: 00 420 704 549 939
Możliwy odbiór osobisty w naszym punkcie
odbioru w Pradze po wcześniejszym ustaleniu terminu.

Zarówno antykoncepcja awaryjna, jak i aborcja farmakologiczna są metodami, które stanowią swoiste bezpieczne wyjście w sytuacjach związanych z niechcianą ciążą. Aborcja farmakologiczna polega na zastosowaniu leków wywołujących poronienie, z kolei antykoncepcja awaryjna jest przyjęciem leku, który ma zablokować zapłodnienie. Tak więc tabletki poronne to leki stosowane w celu przerwania ciąży w jej wczesnym stadium, natomiast pigułki „dzień po” to leki stosowane w celu zapobiegania ciąży po stosunku płciowym bez zabezpieczenia lub w przypadku awarii środka antykoncepcyjnego.

Na czym polega aborcja medyczna? Tabletki poronne Chorzów

Aborcja medyczna, znana również jako farmakologiczna, polega na wywołaniu sztucznego poronienia za pomocą leków. Procedura ta jest przeprowadzana we wczesnym stadium ciąży, zwykle w ciągu pierwszych 12 tygodni, i może być stosowana jako alternatywa dla aborcji chirurgicznej. Aborcja farmakologiczna jest przeprowadzana za pomocą dwóch leków – mifepristonu i mizoprostolu. Pierwszy z nich działa na receptory progesteronowe, hamując wydzielanie progesteronu, który jest niezbędny do utrzymania ciąży. Po zastosowaniu mifepristonu ciąża zostaje przerwana, a drugi lek, mizoprostol, powoduje skurcze macicy i wydalenie zarodka lub płodu. Aborcja medyczna jest zwykle przeprowadzana w warunkach domowych. Najczęstsze skutki uboczne to ból brzucha, krwawienie, czasami nudności i wymioty. Ważne jest, aby aborcja medyczna była przeprowadzona po konsultacji medycznej, a kobieta powinna być odpowiednio poinformowana o ryzyku i wszystkich możliwych skutkach ubocznych związanych z tą procedurą.

Możliwości

Niska cena wysokiej jakości produktu

Prawo do wolności

Każdy z nas ma wolny wybór

Zdrowie

Pamiętaj, to Twoje zdrowie jest najważniejsze

Kiedy można przeprowadzić aborcję farmakologiczną? Aborcja Chorzów

W zależności od kraju, w którym się znajdujemy, przepisy dotyczące aborcji farmakologicznej mogą się różnić. W niektórych krajach aborcja farmakologiczna jest dozwolona tylko do określonego momentu ciąży, w innych jedynie w określonych przypadkach (takich jak zagrożenie życia matki).

Przed przeprowadzeniem aborcji farmakologicznej ważne jest wykonanie badań, które pozwolą określić wiek ciąży i stan zdrowia kobiety. W niektórych krajach wymagana jest recepta wypisana przez lekarza prowadzącego lub zgoda rodziców w przypadku nieletnich. Jedną z najbardziej obiektywnych i liberalnych postaw prezentują nasi sąsiedzi.

W Czechach kobieta ma prawo do samostanowienia o swoim ciele i podejmowania decyzji dotyczących aborcji do 12 tygodnia ciąży, dzięki czemu może nabyć tabletki poronne bez recepty i ingerencji osób trzecich. Mimo to aborcja jest trudnym tematem i niełatwą decyzją dla kobiety, dlatego jeśli tylko jest jeszcze możliwość, warto skorzystać chociażby z antykoncepcji awaryjnej.

Jakie są sposoby antykoncepcji awaryjnej? Tabletki „dzień po” Chorzów

Istnieją dwa sposoby antykoncepcji awaryjnej – pigułka antykoncepcyjna awaryjna (nazywana także pigułką „dzień po”) oraz wkładka domaciczna (tzw. spirala antykoncepcyjna).

Pigułki „dzień po” to tabletki zawierające same gestageny lub gestageny i estrogen, które należy zażyć w ciągu 72 godzin (3 dni) po niezabezpieczonym stosunku płciowym. Pigułka antykoncepcyjna awaryjna zapobiega zapłodnieniu poprzez zahamowanie owulacji lub opóźnienie transportu jajeczka lub plemników. Pigułka „dzień po” nie jest skuteczna w przypadku już stwierdzonej ciąży, a stosowanie jej nie chroni przed chorobami przenoszonymi drogą płciową. Jedynym jej celem jest awaryjne działanie antykoncepcyjne. Z kolei wkładka domaciczna (spirala antykoncepcyjna) to mała wkładka, która jest umieszczana wewnątrz macicy przez lekarza. Spirala działa poprzez utrudnienie zapłodnienia jajeczka, bo uniemożliwia transport plemników lub zapobiega zagnieżdżeniu zapłodnionego jajeczka w ścianie macicy.

Wkładka domaciczna antykoncepcyjna jest skuteczna nawet do 5 dni po niezabezpieczonym stosunku płciowym. W razie potrzeby antykoncepcji awaryjnej należy działać szybko, gdyż czas ma tutaj kluczowe znaczenie. Można skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą w celu wyboru odpowiedniego sposobu antykoncepcji awaryjnej i otrzymania dalszych instrukcji dotyczących stosowania.

 

Projekt bez tytułu (1)

Judyta

Projekt bez tytułu (2)

Adrianna

Projekt bez tytułu

Ania

Zalecane Dawkowanie:

M i f e – doustnie 1 szt
M i s o – dopochwowo 4 szt

Potrzebujesz więcej informacji?

pn-pt: godz. 12-15
Tel.: 00 420 704 549 939
Odbiera lekarz mówiący w j.pol
Możliwy odbiór osobisty w naszym punkcie
odbioru w Pradze po wcześniejszym ustaleniu terminu.

Jak działają tabletki „dzień po”? Antykoncepcja awaryjna Chorzów

Tabletki „dzień po” to leki stosowane w celu zapobiegania ciąży po niezabezpieczonym stosunku lub w przypadku awarii środka antykoncepcyjnego. Działają one poprzez zmianę poziomu hormonów w organizmie kobiety. Pigułki „dzień po” zawierają progestagen – syntetyczny odpowiednik hormonu progesteronu, który jest naturalnie wytwarzany przez organizm kobiety w drugiej fazie cyklu menstruacyjnego. Progestagen wpływa na układ rozrodczy kobiety, powodując m.in. zahamowanie owulacji (czyli uwalniania jaja z jajnika), utrudnienie transportu plemników przez szyjkę macicy oraz zmiany w błonie śluzowej macicy uniemożliwiające zagnieżdżenie zapłodnionej komórki jajowej. Należy jednak pamiętać, że tabletki „dzień po” nie są w 100% skuteczne i nie stanowią regularnej metody antykoncepcji. Warto również zauważyć, że leki te powinny być stosowane tylko w przypadku nagłej potrzeby i nie zaleca się ich stosowania jako rutynowej metody antykoncepcji.

Termin realizacji zamówienia wynosi 4 dni robocze
Tabletki poronne do 12-go tygodnia są najbardziej skuteczne, w 98% przypadków dochodzi do poronienia

Instrukcja złożenia zamówienia

1. Logujemy się do swojej aplikacji bankowej
*przelew również możemy zlecić na poczcie, lub w dowolnej placówce bankowej
2. Rozpoczynamy nową transakcję
3. Wpisujemy numer rachunku: PL 57 1600 1462 1857 7288 7000 0001 (przelew krajowy na konto w Polsce)
4. Jako odbiorcę wpisujemy: Hynek Sverak
5. W tytule przelewu podajemy: Imię, Nazwisko (można podać inne niż własne) oraz adres dostawy.
6. Podajemy kwotę 750 PLN. (w przypadku potrzeby zamówienia dwóch opakowań cena łączna 1200 zł, czyli 600 zł za sztukę)
7. Czekamy na przesyłkę Możliwy odbiór osobisty w naszym punkcie odbioru w Pilznie po wcześniejszym ustaleniu terminu.