Plusy i minusy aborcji farmakologicznej. Tabletki poronne Gorzów Wielkopolski

Co to jest, jak działają i co warto jeszcze o nich wiedzieć

Zalecane Dawkowanie:

M i f e – doustnie 1 szt
M i s o – dopochwowo 4 szt

Potrzebujesz więcej informacji?

pn-pt: godz. 12-15
sobota: godz. 10-18
niedziela: godz. 10-18
Tel.: 00 420 704 549 939
Możliwy odbiór osobisty w naszym punkcie
odbioru w Pradze po wcześniejszym ustaleniu terminu.

Tabletki poronne – ich działanie, skuteczność i dostępność na rynku – to w Polsce bardzo kontrowersyjny temat, który wzbudza wiele emocji i skrajnych opinii. Niezwykle ważne jest więc skupienie się na faktach i informacjach medycznych, które pomogą zainteresowanym aborcją medyczną kobietom zrozumieć, jakie są opcje w przypadku niechcianej ciąży i jak można bezpiecznie zakończyć ciążę farmakologicznie.

Czym są i jak działają tabletki poronne? Aborcja farmakologiczna Gorzów Wielkopolski

Tabletki poronne, zwane także pigułkami aborcyjnymi, to leki, które służą do zakończenia ciąży w jej wczesnym stadium, czyli do 12 tygodnia ciąży. Tabletki poronne składają się z dwóch leków: mifepristonu i mizoprostolu. Mifepriston blokuje działanie hormonu progesteronu, który jest potrzebny do utrzymania ciąży, co prowadzi do odłączenia zarodka lub płodu od ściany macicy. Następnie mizoprostol powoduje skurcze macicy, co sprawia, że organizm wypycha płód lub zarodek z macicy.

 Podsumowując, aborcja medyczna w sposób farmakologiczny wywołuje poronienie. Tabletki poronne zazwyczaj przyjmuje się w klinice aborcyjnej, ale w niektórych krajach można je również kupić w aptekach lub ośrodkach medycznych. W przypadku stosowania tabletek poronnych należy skonsultować się z medykiem, który zaleci odpowiednią dawkę, poinformuje o procedurze aborcyjnej i ewentualnych skutkach ubocznych. 

W Czechach do 12 tygodnia ciąży możemy skorzystać z aborcji medycznej na życzenie. Jest ona bardzo skuteczna w tych wczesnych fazach, a także bezpieczna. Niektóre z możliwych skutków ubocznych stosowania tabletek poronnych to silne krwawienie, bóle brzucha, nudności, wymioty, biegunka, w skrajnych przypadkach gorączka i dreszcze. W przypadku wystąpienia jakichkolwiek niepokojących objawów, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.

Możliwości

Niska cena wysokiej jakości produktu

Prawo do wolności

Każdy z nas ma wolny wybór

Zdrowie

Pamiętaj, to Twoje zdrowie jest najważniejsze

Kiedy można podjąć decyzję o aborcji farmakologicznej? Pigułki aborcyjne Gorzów Wielkopolski

Decyzję o aborcji farmakologicznej powinna podjąć kobieta po dokładnym zbadaniu swojego stanu zdrowia i po przemyśleniu wszystkich za i przeciw przeprowadzenia takiego zabiegu. Przerwanie ciąży może być wykonane w sposób farmakologiczny w pierwszym trymestrze – do 12 tygodnia ciąży. Przed podjęciem decyzji o aborcji farmakologicznej warto ocenić swój stan zdrowia, w tym wykluczyć choroby lub przeciwwskazania do zabiegu.

Następnie należy zapoznać się z całym procesem aborcji farmakologicznej, w tym z możliwymi skutkami ubocznymi, takimi jak bóle brzucha, krwawienia, nudności i wymioty. Warto wziąć pod uwagę możliwe wyjścia, w tym opcję urodzenia dziecka lub adopcję.

Jeśli kobieta zdecyduje się na aborcję farmakologiczną, należy sięgnąć po sprawdzone leki, które muszą być przyjmowane zgodnie z instrukcją. Zwykle składa się to z dwóch rodzajów leków: mifepristonu i mizoprostolu, które są skuteczne w indukowaniu poronienia. Pacjentka powinna obserwować wszelkie zmiany w jej stanie zdrowia.

Aborcja farmakologiczna – jakie są jej zalety i wady? Aborcja na życzenie Gorzów Wielkopolski

Aborcja farmakologiczna jest metodą przerywania ciąży, która wykorzystuje leki, aby zakończyć ciążę w jej wczesnym stadium. Jak każda metoda aborcyjna, tak i ta ma swoje zalety i wady.

Do zalet możemy zaliczyć to, że metoda ta jest mniej inwazyjna niż aborcja chirurgiczna, co oznacza, że jest też mniej bolesna i zwykle prowadzi do mniejszej liczby powikłań. Kolejną zaletą jest prywatność. Procedura jest bardziej intymna, ponieważ kobieta może przeprowadzić ją w domu lub innym prywatnym miejscu, a nie koniecznie w klinice. Warto wspomnieć, że aborcja farmakologiczna jest zwykle tańsza niż chirurgiczna aborcja, co może być ważne dla kobiet, które mają ograniczone środki finansowe. Kolejną zaletą tego rodzaju przerwania ciąży jest większa kontrola nad procesem. Kobiety czują, że mają większy wpływ na całą procedurę, ponieważ mogą przeprowadzić aborcję w dogodnym czasie i miejscu. Aborcja farmakologiczna jest również zwykle mniej ryzykowna niż chirurgiczna aborcja.

 

Projekt bez tytułu (1)

Judyta

Projekt bez tytułu (2)

Adrianna

Projekt bez tytułu

Ania

Zalecane Dawkowanie:

M i f e – doustnie 1 szt
M i s o – dopochwowo 4 szt

Potrzebujesz więcej informacji?

pn-pt: godz. 12-15
Tel.: 00 420 704 549 939
Odbiera lekarz mówiący w j.pol
Możliwy odbiór osobisty w naszym punkcie
odbioru w Pradze po wcześniejszym ustaleniu terminu.

Jeśli chodzi o wady – aborcja farmakologiczna bywa mniej skuteczna niż chirurgiczna aborcja i może wymagać ponownej interwencji, jeśli przeprowadzimy ją zbyt późno. WHO zaleca nieprzekraczanie 12 tygodnia ciąży. Kobiety, które przeprowadzają aborcję farmakologiczną, mogą doświadczać dłuższego trwania krwawienia niż po chirurgicznej aborcji. Chociaż aborcja farmakologiczna jest mniej inwazyjna niż chirurgiczna aborcja, wciąż istnieje ryzyko infekcji, dlatego warto obserwować własny organizm.

Leki stosowane podczas aborcji farmakologicznej mogą powodować skutki uboczne, takie jak bóle brzucha, nudności i wymioty, zazwyczaj są to jednak objawy podobne do tych towarzyszące mocniejszej miesiączce. Warto zauważyć, że każda procedura aborcji, czy to farmakologiczna czy chirurgiczna, ma swoje wady i zalety, a decyzja o wyborze metody powinna być podejmowana przez kobietę we współpracy z lekarzem, biorąc pod uwagę jej indywidualne potrzeby i sytuację.
Tabletka poronna może być zamówiona przez internet, niektóre czeskie firmy sprzedają leki poronne online. Mając tabletki poronne, kobieta może przeprowadzić zabieg aborcji farmakologicznej samodzielnie w domu. Cena tabletek poronnych w Czechach to 750 zł za opakowanie (1200 zł – jeśli klientka zamówi dwa opakowania).

Termin realizacji zamówienia wynosi 4 dni robocze
Tabletki poronne do 12-go tygodnia są najbardziej skuteczne, w 98% przypadków dochodzi do poronienia

Instrukcja złożenia zamówienia

1. Logujemy się do swojej aplikacji bankowej
*przelew również możemy zlecić na poczcie, lub w dowolnej placówce bankowej
2. Rozpoczynamy nową transakcję
3. Wpisujemy numer rachunku: PL 57 1600 1462 1857 7288 7000 0001 (przelew krajowy na konto w Polsce)
4. Jako odbiorcę wpisujemy: Hynek Sverak
5. W tytule przelewu podajemy: Imię, Nazwisko (można podać inne niż własne) oraz adres dostawy.
6. Podajemy kwotę 750 PLN. (w przypadku potrzeby zamówienia dwóch opakowań cena łączna 1200 zł, czyli 600 zł za sztukę)
7. Czekamy na przesyłkę Możliwy odbiór osobisty w naszym punkcie odbioru w Pilznie po wcześniejszym ustaleniu terminu.