Poradnik dla kobiet decydujących się na aborcję farmakologiczną. Tabletki poronne Płock

Co to jest, jak działają i co warto jeszcze o nich wiedzieć

Zalecane Dawkowanie:

M i f e – doustnie 1 szt
M i s o – dopochwowo 4 szt

Potrzebujesz więcej informacji?

pn-pt: godz. 12-15
sobota: godz. 10-18
niedziela: godz. 10-18
Tel.: 00 420 704 549 939
Możliwy odbiór osobisty w naszym punkcie
odbioru w Pradze po wcześniejszym ustaleniu terminu.

Aborcja farmakologiczna, znana również jako aborcja medyczna, jest jedną z mniej inwazyjnych metod przerywania ciąży. Polega ona na przyjmowaniu specjalnych leków, które powodują zatrzymanie rozwoju płodu i jego wydalenie z organizmu kobiety. Wybór tej metody jest prywatną i bardzo indywidualną decyzją każdej kobiety, która z różnych przyczyn zdecydowała się na przerwanie ciąży. Z pewnością przed tak trudnym wyborem warto sięgnąć po informacje dotyczące samej procedury, przygotowania do niej, a także opieki i wsparcia, jakie można otrzymać w trakcie i po aborcji farmakologicznej.

Na czym polega aborcja medyczna? Tabletki poronne Płock

Aborcja medyczna polega na przerwaniu ciąży za pomocą leków. Jest to proces, który może być stosowany w przypadku ciąży wczesnej. Procedura aborcji medycznej składa się z dwóch etapów. Pierwszy etap polega na przyjęciu leku zwanego mifepristonem, który blokuje działanie hormonu progesteronu odpowiedzialnego za utrzymanie ciąży. Następnie, po około 24–48 godzinach, pacjentka przyjmuje kolejny lek zwany mizoprostolem, który powoduje skurcze macicy i wydalenie zarodka lub płodu.

Aborcja farmakologiczna jest stosunkowo bezpieczna, ale może powodować skutki uboczne, takie jak ból brzucha, krwawienie, nudności i wymioty. Dlatego ważne jest, aby pacjentki, które decydują się na aborcję medyczną, były pod stałą opieką lekarską i miały dostęp do pomocy w razie potrzeby. Warto zaznaczyć, że procedura aborcji medycznej jest legalna w niektórych krajach, ale w innych jest zabroniona lub dostępna tylko w określonych przypadkach.

Możliwości

Niska cena wysokiej jakości produktu

Prawo do wolności

Każdy z nas ma wolny wybór

Zdrowie

Pamiętaj, to Twoje zdrowie jest najważniejsze

Tabletki poronne – alternatywa dla chirurgicznego zabiegu aborcji

Aborcja medyczna stanowi alternatywę dla chirurgicznej aborcji. Tabletki poronne, zwane również pigułkami aborcyjnymi, pozwalają na przerwanie ciąży w początkowym stadium (do 12 tygodnia ciąży) poprzez zablokowanie działania progesteronu, który jest niezbędny do utrzymania i rozwoju ciąży. Skuteczność tabletek poronnych wynosi około 95–98% i są one uważane za bezpieczną metodę przerwania ciąży w początkowym stadium. Niemniej jednak ich stosowanie wymaga przeprowadzenia konsultacji z lekarzem i wykonania badań, aby określić, czy jest to bezpieczna metoda dla danej pacjentki. W przypadku bardziej zaawansowanej ciąży, w drugim trymestrze, ich stosowanie nie jest już bezpieczne i może grozić poważnymi konsekwencjami zdrowotnymi, a dodatkowo aborcja może wówczas okazać się nieskuteczna.

Tabletki poronne szkodzą zdrowiu – mit czy prawda? Aborcja medyczna Płock

Skuteczność i bezpieczeństwo tabletek poronnych zostało potwierdzone w badaniach klinicznych i są one uznane przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) jako skuteczna i bezpieczna metoda przerywania ciąży do 12 tygodnia. Należy jednak pamiętać, że każdy lek może mieć pewne skutki uboczne i wyzwalać niepożądane reakcje organizmu. Tabletki poronne mogą powodować krwawienia, bóle brzucha, nudności, wymioty, biegunkę, a także zwiększyć ryzyko infekcji. 

Jednak w większości przypadków skutki uboczne są łagodne i mijają same w ciągu kilku dni. W rzadkich przypadkach mogą wystąpić poważniejsze skutki uboczne, takie jak ciężkie krwawienia lub infekcje, ale takie przypadki są nieliczne. Podsumowując, tabletki poronne są skuteczną i bezpieczną metodą przerywania ciąży, ale jak każdy lek, mogą powodować skutki uboczne. Dlatego ważne jest, aby zawsze stosować je zgodnie z zaleceniami lekarza i być pod stałą opieką medyczną.

Tabletki poronne a ryzyko powikłań – co warto wiedzieć? Aborcja farmakologiczna Płock

Tabletki poronne są stosunkowo bezpieczne, ale jak każdy lek, mogą wiązać się z ryzykiem powikłań. Krwawienie jest najczęstszym powikłaniem po stosowaniu tabletek poronnych. Zwykle jest ono porównywalne z silnym okresem, ale czasem może być bardziej obfite. Ważne jest, aby monitorować swoje krwawienie i skonsultować się z lekarzem, jeśli jest ono szczególnie niepokojące. Poza krwawieniem mogą wystąpić bóle brzucha i skurcze, które są częstym następstwem po stosowaniu tabletek poronnych. Lekarz może zalecić stosowanie leków przeciwbólowych, aby pomóc złagodzić ten dyskomfort. Infekcje po stosowaniu tabletek poronnych mogą zdarzyć się w rzadkich przypadkach. Dlatego ważne jest, aby przestrzegać zaleceń dotyczących higieny osobistej i monitorować wszelkie objawy infekcji, takie jak gorączka, dreszcze, ból brzucha i silny zapach wydzieliny. 

Projekt bez tytułu (1)

Judyta

Projekt bez tytułu (2)

Adrianna

Projekt bez tytułu

Ania

Zalecane Dawkowanie:

M i f e – doustnie 1 szt
M i s o – dopochwowo 4 szt

Potrzebujesz więcej informacji?

pn-pt: godz. 12-15
Tel.: 00 420 704 549 939
Odbiera lekarz mówiący w j.pol
Możliwy odbiór osobisty w naszym punkcie
odbioru w Pradze po wcześniejszym ustaleniu terminu.

Czasami tabletki poronne mogą nie spowodować całkowitego przerwania ciąży i pozostałości płodu mogą pozostać w macicy. W takim przypadku konieczna jest dalsza interwencja medyczna. Podsumowując, pigułki aborcyjne są stosunkowo bezpieczne, ale mogą wiązać się z pewnym ryzykiem powikłań. Ważne jest, aby skonsultować się z poradnią aborcyjną przed podjęciem decyzji o stosowaniu tabletek poronnych i monitorować swoje ciało po zastosowaniu leczenia. W razie wystąpienia jakichkolwiek niepokojących objawów należy natychmiast skonsultować się z lekarzem.

Termin realizacji zamówienia wynosi 4 dni robocze
Tabletki poronne do 12-go tygodnia są najbardziej skuteczne, w 98% przypadków dochodzi do poronienia

Instrukcja złożenia zamówienia

1. Logujemy się do swojej aplikacji bankowej
*przelew również możemy zlecić na poczcie, lub w dowolnej placówce bankowej
2. Rozpoczynamy nową transakcję
3. Wpisujemy numer rachunku: PL 57 1600 1462 1857 7288 7000 0001 (przelew krajowy na konto w Polsce)
4. Jako odbiorcę wpisujemy: Hynek Sverak
5. W tytule przelewu podajemy: Imię, Nazwisko (można podać inne niż własne) oraz adres dostawy.
6. Podajemy kwotę 750 PLN. (w przypadku potrzeby zamówienia dwóch opakowań cena łączna 1200 zł, czyli 600 zł za sztukę)
7. Czekamy na przesyłkę Możliwy odbiór osobisty w naszym punkcie odbioru w Pilznie po wcześniejszym ustaleniu terminu.