Tabletki poronne – wszystko, co trzeba wiedzieć. Aborcja Bydgoszcz

Co to jest, jak działają i co warto jeszcze o nich wiedzieć

Zalecane Dawkowanie:

M i f e – doustnie 1 szt
M i s o – dopochwowo 4 szt

Potrzebujesz więcej informacji?

pn-pt: godz. 12-15
sobota: godz. 10-18
niedziela: godz. 10-18
Tel.: 00 420 704 549 939
Możliwy odbiór osobisty w naszym punkcie
odbioru w Pradze po wcześniejszym ustaleniu terminu.

Tabletki poronne – wszystko, co trzeba wiedzieć. Aborcja Bydgoszcz

Tabletki poronne w wielu kręgach są tematem tabu, w innych hasłem-zapalnikiem do długich dyskusji. Tymczasem dla wielu kobiet w trudnych sytuacjach życiowych tabletki poronne są jedynym bezpiecznym wyjściem z sytuacji. Czym są tabletki poronne, jak można je kupić, jak zażywać i czy występują skutki uboczne? Te i wiele innych pytań zadają sobie kobiety, zanim zdecydują się na aborcję farmakologiczną i sięgną po tabletki poronne.

Czym są tabletki poronne? Przerwanie ciąży Bydgoszcz

Pigułki aborcyjne (tabletki poronne) są lekami, które mogą być użyte do zakończenia ciąży. Jest to tzw. aborcja medyczna lub aborcja farmakologiczna. Dostępne są dwa rodzaje tabletek aborcyjnych. Pierwsza pigułka nazywa się Mifepriston, jest znana również jako RU-486. Blokuje ona hormon progesteron, który jest niezbędny do utrzymania ciąży. Bez progesteronu wyściółka macicy pęka i ciąża nie może być kontynuowana. Druga tabletka, Mizoprostol, jest zażywana 24 do 48 godzin później, aby wywołać skurcze i krwawienie podobne do poronienia (spontaniczna aborcja). Proces ten trwa zazwyczaj trzy lub cztery godziny po zażyciu tabletki Mizoprostolu.

Jakie są skutki uboczne? Aborcja farmakologiczna jest metodą dość bezpieczną. Większość kobiet odczuwa ból podobny do skurczów menstruacyjnych po zażyciu pierwszego lekarstwa. Po wzięciu Mifepristonu mogą wystąpić także nudności i wymioty. Krwawienie i skurcze są częste podczas zażywania drugiego lekarstwa. Rzadziej występuje gorączka, bóle i zawroty głowy, biegunka i dreszcze – jeśli pojawiają się takie objawy, powinniśmy bacznie obserwować swój organizm, mogło dojść do infekcji. Jeśli mamy silny ból brzucha lub obfite krwawienie, natychmiast należy skonsultować się z lekarzem. Zazwyczaj jednak Mifepriston i Mizoprostol są bezpieczne i skuteczne we wczesnej ciąży – do 9, a nawet 12 tygodnia. Po pierwszym trymestrze nie należy ich już stosować, ponieważ będą nieskuteczne i niebezpieczne.

Możliwości

Niska cena wysokiej jakości produktu

Prawo do wolności

Każdy z nas ma wolny wybór

Zdrowie

Pamiętaj, to Twoje zdrowie jest najważniejsze

Jak działają tabletki aborcyjne?

Progesteron jest hormonem, który odgrywa ważną rolę w żeńskim układzie rozrodczym. Działa jako prekursor dla innego hormonu, znanego jako estrogen (estradiol). Progesteron jest przede wszystkim odpowiedzialny w organizmie kobiety za implantację zarodka w endometrium i utrzymanie ciąży.

Aborcja farmakologiczna

Kiedy go zabraknie, efekt jest łatwy do przewidzenia – ciąża kończy się przedwcześnie, a w praktyce dochodzi do poronienia. Jest to dla organizmu kobiety stosunkowo bezpieczne, zwłaszcza w niezaawansowanej ciąży, gdyż w naturalny sposób dochodzi do tego w pierwszym trymestrze bardzo często, co dla kobiet nieplanujących przerywania ciąży również bywa traumatyczne.

Bezpiecznie w domu

Dla organizmu nie jest to jednak duże obciążenie, o ile tkanki zostaną w całości wydalone. I tutaj kluczową rolę odgrywa drugi z leków, czyli Mizoprostol. Jego celem jest wywołanie skurczów na tyle silnych, żeby oczyściły organizm.

Jaka jest różnica między aborcją farmakologiczną a chirurgiczną? Tabletki poronne Bydgoszcz

Główna różnica między aborcją chirurgiczną a medyczną tkwi w samej metodzie. Aborcja chirurgiczna polega na użyciu instrumentów medycznych do usunięcia płodu z macicy, podczas gdy aborcja medyczna polega na użyciu leków do przerwania ciąży.

W przypadku aborcji chirurgicznej kobieta zostaje poddana operacji usunięcia płodu z macicy w sposób, jak sama nazwa wskazuje, chirurgiczny. Aborcja chirurgiczna jest zazwyczaj przeprowadzana w warunkach ambulatoryjnych i jest znacznie bardziej powszechna niż aborcja medyczna. Aborcja chirurgiczna może być wykonana metodą próżniową lub metodą dylatacji i łyżeczkowania (D&C). 

Aborcja medyczna z kolei polega na zażyciu leków, które wywołują poronienie i skurcze, które powodują wydalenie tkanki z macicy. Aborcja medyczna najczęściej stosowana jest w pierwszych 9 tygodniach ciąży, ale można ją wykonać do 12 tygodnia ciąży. Aborcja farmakologiczna może być wykonywana w swoim domu, co daje kobiecie większą prywatność oraz komfort.

Projekt bez tytułu (1)

Judyta

Projekt bez tytułu (2)

Adrianna

Projekt bez tytułu

Ania

Zalecane Dawkowanie:

M i f e – doustnie 1 szt
M i s o – dopochwowo 4 szt

Potrzebujesz więcej informacji?

pn-pt: godz. 12-15
Tel.: 00 420 704 549 939
Odbiera lekarz mówiący w j.pol
Możliwy odbiór osobisty w naszym punkcie
odbioru w Pradze po wcześniejszym ustaleniu terminu.

Jak zażywać tabletki poronne?

W wielu krajach aborcja jest legalna i można ją bezpiecznie przeprowadzić w klinice lub szpitalu. W innych krajach aborcja nie jest dozwolona, można natomiast kupić tabletki aborcyjne online z kraju, gdzie jest to całkowicie legalne i zgodne z prawem – np. Czech. Zanim jednak sięgniemy po tabletki poronne, warto wiedzieć, jak je prawidłowo stosować. Przede wszystkim najlepiej wybrać porę, która umożliwi nam leżenie w łóżku, gdyż jest to w tym procesie zalecane aż do 6 godzin po zażyciu drugiej dawki tabletek. Najlepiej więc zażyć pigułki aborcyjne wieczorem lub rano. W związku z tym, że każda tabletka jest odpowiedzialna za coś innego, odpowiednia kolejność ich zażycia jest absolutnie konieczna. Najpierw zażywamy jedną tabletkę Mifepristonu, a po upływie doby – dokładnie 24 godzin – dopochwowo cztery tabletki Mizoprostolu. Po kilku godzinach powinno wystąpić krwawienie. Potem najlepiej wziąć prysznic, aby wypłukać resztki leku. Ważne jest, aby po kilku dniach sprawdzić poprzez USG stan oczyszczenia macicy. Przed zastosowaniem tabletek należy też dokładnie zapoznać się z załączoną do nich instrukcją.

Termin realizacji zamówienia wynosi 4 dni robocze
Tabletki poronne do 12-go tygodnia są najbardziej skuteczne, w 98% przypadków dochodzi do poronienia

Instrukcja złożenia zamówienia

1. Logujemy się do swojej aplikacji bankowej
*przelew również możemy zlecić na poczcie, lub w dowolnej placówce bankowej
2. Rozpoczynamy nową transakcję
3. Wpisujemy numer rachunku: PL 57 1600 1462 1857 7288 7000 0001 (przelew krajowy na konto w Polsce)
4. Jako odbiorcę wpisujemy: Hynek Sverak
5. W tytule przelewu podajemy: Imię, Nazwisko (można podać inne niż własne) oraz adres dostawy.
6. Podajemy kwotę 750 PLN. (w przypadku potrzeby zamówienia dwóch opakowań cena łączna 1200 zł, czyli 600 zł za sztukę)
7. Czekamy na przesyłkę Możliwy odbiór osobisty w naszym punkcie odbioru w Pilznie po wcześniejszym ustaleniu terminu.