Tabletki poronne – zastosowanie, działanie, bezpieczeństwo. Aborcja farmakologiczna Opole

Co to jest, jak działają i co warto jeszcze o nich wiedzieć

Zalecane Dawkowanie:

M i f e – doustnie 1 szt
M i s o – dopochwowo 4 szt

Potrzebujesz więcej informacji?

pn-pt: godz. 12-15
sobota: godz. 10-18
niedziela: godz. 10-18
Tel.: 00 420 704 549 939
Możliwy odbiór osobisty w naszym punkcie
odbioru w Pradze po wcześniejszym ustaleniu terminu.

Aborcja farmakologiczna to jedna z metod przerywania ciąży, która polega na zażyciu specjalnych leków (tabletek poronnych) powodujących przerwanie ciąży w jej wczesnym stadium. W przeciwieństwie do aborcji chirurgicznej aborcja farmakologiczna jest mniej inwazyjna i może być przeprowadzana w warunkach domowych, co czyni ją metodą bardzo popularną.

Jakie są najczęściej stosowane metody aborcji?

Istnieje kilka metod aborcji, które są stosowane w zależności od różnych czynników – wieku ciąży, stanu zdrowia kobiety oraz dostępności w danym regionie. Najczęściej stosowane metody aborcji to aborcja farmakologiczna i aborcja chirurgiczna. Farmakologiczna aborcja to metoda polegająca na stosowaniu dwóch leków – Mifepristonu i Mizoprostolu, które powodują poronienie. Ta metoda jest skuteczna do 12 tygodnia ciąży. 

Z kolei aborcja chirurgiczna to metoda polegająca na usunięciu ciąży przez chirurgiczne otwarcie szyjki macicy i usunięcie płodu za pomocą narzędzi chirurgicznych. Sposób ten jest stosowany w przypadku bardziej zaawansowanej ciąży lub w przypadku powikłań. Czasami aborcja jest wskazana ze względów medycznych, np. w przypadku gdy ciąża stanowi zagrożenie dla życia lub zdrowia kobiety lub gdy płód jest poważnie uszkodzony. Należy jednak pamiętać, że aborcja jest poważną decyzją, a wybór metody zależy od indywidualnych potrzeb i sytuacji kobiety.

Możliwości

Niska cena wysokiej jakości produktu

Prawo do wolności

Każdy z nas ma wolny wybór

Zdrowie

Pamiętaj, to Twoje zdrowie jest najważniejsze

Na czym polega aborcja medyczna? Tabletki poronne Opole

Aborcja medyczna to termin odnoszący się do zabiegu przerywania ciąży za pomocą leków. Procedura ta polega na podaniu pacjentce specjalnych leków, które spowodują wywołanie poronienia. Zazwyczaj aborcja medyczna wykonywana jest w ciągu pierwszych 12 tygodni ciąży.

 Zabieg można podzielić na dwie fazy. W pierwszej fazie kobieta przyjmuje lek Mifepriston, który hamuje działanie hormonu progesteronu, co powoduje oddzielenie zarodka od ściany macicy. W drugiej fazie przyjmowany jest lek Mizoprostol, który powoduje skurcze macicy i wydalenie zarodka. 

Procedura aborcji medycznej jest zazwyczaj mniej inwazyjna niż zabieg chirurgiczny, ale może powodować silne bóle brzucha, krwawienie i nudności. Przed podjęciem decyzji o aborcji medycznej ważne jest, aby przeanalizować sprawdzone informacje na temat tej procedury oraz jej skutków ubocznych.

Jak działają Mifepriston i Mizoprostol? Aborcja farmakologiczna Opole

Mifepriston i Mizoprostol to dwa leki stosowane w połączeniu w celu wywoływania poronienia farmakologicznego, czyli aborcji farmakologicznej. Mifepriston jest lekiem przeciwhormonalnym, który blokuje działanie progesteronu – hormonu niezbędnego do utrzymania ciąży. 

Mifepriston powoduje zmniejszenie grubości błony śluzowej macicy oraz rozluźnienie szyjki macicy, co ułatwia wydalenie płodu. 

Mizoprostol natomiast jest lekiem, który działa na mięśnie macicy, powodując ich skurcze. To wywołuje przepchnięcie z macicy płodu, co prowadzi do poronienia. Typowo Mifepriston jest podawany doustnie w dawce 200 mg, a następnie po około 48–72 godzinach podaje się Mizoprostol w dawce 800 µg, dopochwowo. W czasie całego procesu pacjentka może przebywać w domu, jednak po przejściu go powinna udać się do lekarza.

Projekt bez tytułu (1)

Judyta

Projekt bez tytułu (2)

Adrianna

Projekt bez tytułu

Ania

Zalecane Dawkowanie:

M i f e – doustnie 1 szt
M i s o – dopochwowo 4 szt

Potrzebujesz więcej informacji?

pn-pt: godz. 12-15
Tel.: 00 420 704 549 939
Odbiera lekarz mówiący w j.pol
Możliwy odbiór osobisty w naszym punkcie
odbioru w Pradze po wcześniejszym ustaleniu terminu.

Czy tabletki poronne są bezpieczne? Aborcja medyczna Opole

Tabletki poronne są stosowane do wywołania aborcji farmakologicznej, czyli przerwania ciąży za pomocą farmakologii. Jednak, jak w przypadku każdego leku, mogą wystąpić skutki uboczne i powikłania. Najczęstsze skutki uboczne to wspomniane wcześniej krwawienia, a także skurcze brzucha, nudności czy nawet wymioty. W bardzo rzadkich przypadkach mogą wystąpić poważniejsze powikłania, takie jak infekcje lub perforacja macicy. Dlatego też stosowanie tabletek poronnych powinno odbywać się zgodnie z zaleceniami producenta oraz po konsultacji z wykwalifikowanym medykiem.

Jak przebiega poronienie wywołane tabletkami poronnymi?

Poronienie wywołane tabletkami poronnymi zwykle przebiega w sposób podobny do naturalnego poronienia, chociaż może być bardziej intensywne i bolesne. Tabletki poronne działają poprzez zahamowanie działania hormonu progesteronu, który jest potrzebny do utrzymania ciąży. Bez progesteronu błona śluzowa macicy się oddziela i dochodzi do krwawienia. Zwykle proces rozpoczyna się kilka godzin po zażyciu tabletek. Kobieta może odczuwać skurcze, które są podobne do tych występujących podczas menstruacji, ale zazwyczaj są silniejsze i trwają dłużej. Może również wystąpić krwawienie, które może być bardziej obfite niż w przypadku zwykłej menstruacji. W przypadku większości kobiet krwawienie i skurcze ustępują w ciągu kilku dni do dwóch tygodni. W niektórych przypadkach może jednak wystąpić infekcja lub krwawienie, które wymagają interwencji medycznej. Po poronieniu wywołanym tabletkami poronnymi kobieta powinna wykonać badanie USG, które pomoże jej określić, czy proces przebiegł poprawnie i czy nie ma powikłań.

Termin realizacji zamówienia wynosi 4 dni robocze
Tabletki poronne do 12-go tygodnia są najbardziej skuteczne, w 98% przypadków dochodzi do poronienia

Instrukcja złożenia zamówienia

1. Logujemy się do swojej aplikacji bankowej
*przelew również możemy zlecić na poczcie, lub w dowolnej placówce bankowej
2. Rozpoczynamy nową transakcję
3. Wpisujemy numer rachunku: PL 57 1600 1462 1857 7288 7000 0001 (przelew krajowy na konto w Polsce)
4. Jako odbiorcę wpisujemy: Hynek Sverak
5. W tytule przelewu podajemy: Imię, Nazwisko (można podać inne niż własne) oraz adres dostawy.
6. Podajemy kwotę 750 PLN. (w przypadku potrzeby zamówienia dwóch opakowań cena łączna 1200 zł, czyli 600 zł za sztukę)
7. Czekamy na przesyłkę Możliwy odbiór osobisty w naszym punkcie odbioru w Pilznie po wcześniejszym ustaleniu terminu.