Tabletki wczesnoporonne – jak działają i kiedy je stosować? Aborcja medyczna Jelenia Góra

Co to jest, jak działają i co warto jeszcze o nich wiedzieć

Zalecane Dawkowanie:

M i f e – doustnie 1 szt
M i s o – dopochwowo 4 szt

Potrzebujesz więcej informacji?

pn-pt: godz. 12-15
sobota: godz. 10-18
niedziela: godz. 10-18
Tel.: 00 420 704 549 939
Możliwy odbiór osobisty w naszym punkcie
odbioru w Pradze po wcześniejszym ustaleniu terminu.

Aborcja jest tematem, który wywołuje wiele kontrowersji i emocji. W przypadku decyzji o przerwaniu ciąży ważne jest, aby kobiety miały dostęp do bezpiecznych i legalnych opcji. Jedną z takich opcji są tabletki wczesnoporonne, które są coraz popularniejszą alternatywą dla innych metod aborcji. Zgodnie z czeskim prawem są one legalnie dostępne na życzenie kobiety. Można je zastosować bez recepty do 12 tygodnia ciąży. Zakupu można dokonać online. Przed wykonaniem aborcji farmakologicznej warto jednak dowiedzieć się o niej trochę więcej.

Bezpieczna alternatywa – aborcja medyczna a inne metody. Tabletki poronne Jelenia Góra

Tabletki wczesnoporonne, znane również jako tabletki poronne czy pigułki aborcyjne, są stosowane do przerwania ciąży w bardzo wczesnym stadium, zazwyczaj do 10, maksymalnie 12 tygodnia ciąży. Składają się z dwóch leków – mifepristonu i mizoprostolu. Mifepriston blokuje działanie progesteronu, co powoduje odłączenie zarodka od ściany macicy, a mizoprostol powoduje skurcze macicy, które prowadzą do wydalenia zarodka. Proces ten przypomina naturalne poronienie. Tabletki poronne są stosunkowo bezpieczne i skuteczne, jeśli są stosowane zgodnie z zaleceniami lekarza. Ich zaletą jest możliwość przerwania ciąży w warunkach prywatności domowej, co dla niektórych kobiet jest ważne. Jednak ze względu na swój czasowy okres skuteczności aborcja farmakologiczna nie jest odpowiednia dla wszystkich przypadków. Jakie są więc inne możliwości aborcyjne?

Aspiracja próżniowa jest jedną z najczęściej wykonywanych metod aborcji. Polega na usunięciu zarodka przy użyciu próżni. Procedura ta jest stosowana zazwyczaj do 12 tygodnia ciąży. Podczas zabiegu lekarz wprowadza cienką rurkę do macicy, a następnie zasysa zarodek przy użyciu próżni. Aspiracja próżniowa jest skuteczną i bezpieczną metodą aborcji, ale wymaga interwencji medycznej. Nie jest to procedura, którą można wykonać w warunkach domowych. Inną popularną metodą jest po prostu zabieg chirurgiczny, znany również jako aborcja chirurgiczna. Jest on stosowany w późniejszych stadiach ciąży, zwykle po 12 tygodniu, co daje możliwość przerwania ciąży kobietom właśnie w takiej sytuacji, gdy ciąża jest już zbyt zaawansowana na aborcję farmakologiczną czy próżniową. Zabieg polega na usunięciu zarodka za pomocą narzędzi chirurgicznych. Ta metoda jest z pewnością bardziej zaawansowaną procedurą niż tabletki poronne.

Możliwości

Niska cena wysokiej jakości produktu

Prawo do wolności

Każdy z nas ma wolny wybór

Zdrowie

Pamiętaj, to Twoje zdrowie jest najważniejsze

Jak działają pigułki „dzień po”? Antykoncepcja awaryjna Jelenia Góra

Pigułki „dzień po”, znane również jako antykoncepcja awaryjna, są stosowane w celu zapobiegania ciąży po niezabezpieczonym stosunku płciowym lub w sytuacjach, w których inne metody antykoncepcji zawiodły. Pigułki „dzień po” są skuteczne przez pewien czas po stosunku (zazwyczaj 72 godziny), ale nie są metodą antykoncepcji regularnej i nie powinny być używane jako jedyna metoda zapobiegania ciąży.

Pigułki „dzień po” działają na kilka sposobów, w zależności od składu chemicznego danego preparatu. Najczęściej stosowane pigułki „dzień po” zawierają hormony progestagenne, które mogą wpływać na układ hormonalny, uniemożliwiając dojrzewanie jaja w jajniku i uniemożliwiając jego uwolnienie, czyli hamując owulację. Hormony zawarte w pigułkach „dzień po” mogą sprawić, że śluz szyjkowy staje się gęstszy, co utrudnia ruch plemników w kierunku jajowodów i uniemożliwia zapłodnienie. Mogą także wpływać na wyściółkę macicy, utrudniając implantację zapłodnionego jaja. Ważne jest, aby wiedzieć, że pigułki „dzień po” są najbardziej skuteczne, gdy zostaną przyjęte jak najszybciej po niezabezpieczonym stosunku płciowym.

Projekt bez tytułu (1)

Judyta

Projekt bez tytułu (2)

Adrianna

Projekt bez tytułu

Ania

Zalecane Dawkowanie:

M i f e – doustnie 1 szt
M i s o – dopochwowo 4 szt

Potrzebujesz więcej informacji?

pn-pt: godz. 12-15
Tel.: 00 420 704 549 939
Odbiera lekarz mówiący w j.pol
Możliwy odbiór osobisty w naszym punkcie
odbioru w Pradze po wcześniejszym ustaleniu terminu.

Co mówią badania naukowe na temat tabletek wczesnoporonnych i pigułek „dzień po”? Aborcja farmakologiczna Jelenia Góra

Przeprowadzone badania naukowe na temat tabletek wczesnoporonnych, takich jak pigułki poronne (mifepriston i mizoprostol) lub pigułka „dzień po” (np. lewonorgestrel), dostarczają ważnych informacji na temat ich skuteczności, bezpieczeństwa i skutków ubocznych. Badania wykazały, że zarówno tabletki poronne, jak i pigułki „dzień po” są skuteczne w zapobieganiu ciąży, jeśli są stosowane zgodnie z zaleceniami. Pigułka poronna ma wyższą skuteczność i może być stosowana do 12 tygodnia ciąży, podczas gdy pigułka „dzień po” jest skuteczna do 72 godzin (lub nawet do 120 godzin w niektórych przypadkach) po stosunku płciowym. Obie pigułki uznawane są za bezpieczne i skuteczne w przeprowadzaniu bezpiecznego poronienia lub zablokowania owulacji. Jednak, jak w przypadku każdego leku, mogą wystąpić pewne skutki uboczne. Najczęstsze skutki uboczne występujące zwłaszcza po tabletkach poronnych to: ból brzucha, krwawienie, a nawet nudności, wymioty, biegunka, zawroty głowy i zmęczenie. Rzadziej występują powikłania, takie jak infekcje lub reakcje alergiczne. Wiele badań wykazało, że tabletki wczesnoporonne są równie skuteczne, jak zabieg chirurgiczny, taki jak próżniowe aspiracyjne usunięcie ciąży. Ważne jest, aby zawsze skonsultować się z lekarzem przed podjęciem decyzji o zastosowaniu jakiejkolwiek metody wczesnoporonnej. Personel medyczny kliniki aborcyjnej będzie mógł ocenić indywidualne okoliczności i doradzić najlepsze rozwiązanie zgodnie z obowiązującymi przepisami i wytycznymi medycznymi.

Termin realizacji zamówienia wynosi 4 dni robocze
Tabletki poronne do 12-go tygodnia są najbardziej skuteczne, w 98% przypadków dochodzi do poronienia

Instrukcja złożenia zamówienia

1. Logujemy się do swojej aplikacji bankowej
*przelew również możemy zlecić na poczcie, lub w dowolnej placówce bankowej
2. Rozpoczynamy nową transakcję
3. Wpisujemy numer rachunku: PL 57 1600 1462 1857 7288 7000 0001 (przelew krajowy na konto w Polsce)
4. Jako odbiorcę wpisujemy: Hynek Sverak
5. W tytule przelewu podajemy: Imię, Nazwisko (można podać inne niż własne) oraz adres dostawy.
6. Podajemy kwotę 750 PLN. (w przypadku potrzeby zamówienia dwóch opakowań cena łączna 1200 zł, czyli 600 zł za sztukę)
7. Czekamy na przesyłkę Możliwy odbiór osobisty w naszym punkcie odbioru w Pilznie po wcześniejszym ustaleniu terminu.