Wszystko o tabletkach poronnych – aborcja metodą farmakologiczną Zielona Góra

Co to jest, jak działają i co warto jeszcze o nich wiedzieć

Zalecane Dawkowanie:

M i f e – doustnie 1 szt
M i s o – dopochwowo 4 szt

Potrzebujesz więcej informacji?

pn-pt: godz. 12-15
sobota: godz. 10-18
niedziela: godz. 10-18
Tel.: 00 420 704 549 939
Możliwy odbiór osobisty w naszym punkcie
odbioru w Pradze po wcześniejszym ustaleniu terminu.

Istnieją różne rodzaje aborcji (farmakologiczna, chirurgiczna), a wybór metody zależy od zaawansowania ciąży, stanu zdrowia kobiety i innych czynników, jak np. indywidualnego wyboru. W Czechach aborcja jest legalna i regulowana ustawą o zdrowiu reprodukcyjnym. Zgodnie z tą ustawą kobiety w Czechach mają prawo do dokonania aborcji do 12 tygodnia ciąży bez konieczności podania przyczyny. W przypadku, gdy ciąża jest wynikiem gwałtu, inseminacji niezgodnej z wolą kobiety lub istnieje zagrożenie życia matki, aborcja może być dokonana do 24 tygodnia ciąży. Po podjęciu decyzji o aborcji kobieta ma prawo do opieki medycznej i psychologicznej. Zabiegi aborcji w Czechach są wykonywane w placówkach medycznych, a opłaty za zabieg są pokrywane przez ubezpieczenia. Farmakologiczna aborcja (tzw. tabletki poronne) jest dostępna odpłatnie również dla kobiet przebywających na terenie innych krajów. Tabletki poronne to leki, dzięki którym istnieje możliwość przerwania niechcianej ciąży. Jednak tabletek wczesnoporonnych nie da się kupić legalnie w aptece na terytorium Polski. Na szczęście aborcja farmakologiczna jest legalna w Czechach, gdzie działają firmy, które sprzedają leki poronne online. To nadzieja dla kobiet, którym zależy na tym, żeby zażyć pigułki aborcyjne i zakończyć nieplanowaną ciążę.

Jakie jest zastosowanie tabletek poronnych? Aborcja medyczna Zielona Góra

Progesteron jest bardzo ważny dla utrzymania ciąży i wpływa na wiele procesów zachodzących w organizmie kobiety w czasie ciąży. W przypadku braku progesteronu ciąża może zostać zagrożona, ponieważ hormon ten odgrywa kluczową rolę w utrzymaniu ciąży, a jego niedobór może prowadzić do poronienia. Progesteron jest niezbędny do utrzymania ciąży poprzez przygotowanie błony śluzowej macicy do przyjęcia zapłodnionej komórki jajowej, a następnie utrzymywanie ciąży poprzez zmianę w gęstości błony śluzowej macicy, zapobieganie skurczom macicy i utrzymywanie ciśnienia krwi na odpowiednim poziomie.

Tabletki poronne są stosowane do zakończenia ciąży w pierwszym trymestrze ciąży, do 9–12 tygodnia ciąży. Tabletki te zawierają substancje, które zatrzymują produkcję wspomnianego progesteronu w organizmie, a następnie powodują skurcze macicy i wywołują poronienie. Są one wykorzystywane w przypadkach, gdy kobieta z różnych powodów nie chce kontynuować ciąży lub nie jest w stanie urodzić dziecka. W niektórych przypadkach tabletki poronne są stosowane w sytuacjach medycznych, gdy ciąża zagraża zdrowiu lub życiu matki lub dziecka. Ważne jest, aby przed podjęciem decyzji o stosowaniu tabletek poronnych zapoznać się z ich skutkami ubocznymi oraz zaleceniami dotyczącymi stosowania tych leków.

Możliwości

Niska cena wysokiej jakości produktu

Prawo do wolności

Każdy z nas ma wolny wybór

Zdrowie

Pamiętaj, to Twoje zdrowie jest najważniejsze

Na czym polega aborcja farmakologiczna i jakie są skutki uboczne? Tabletki poronne Zielona Góra

Tabletki poronne, znane również jako pigułki aborcyjne, składają się z leków, które pomagają wywołać poronienie. Najczęściej stosowane są dwa rodzaje tabletek: Mifepriston i Mizoprostol. Mifepriston to syntetyczny steroid, który hamuje działanie progesteronu, co powoduje zanikanie błony śluzowej macicy, a w konsekwencji oddzielanie łożyska od ściany macicy. Mizoprostol to lek, który powoduje skurcze macicy i zwiększa krwawienie, co pomaga w usunięciu płodu i resztek ciąży. Zwykle jest on stosowany 24–48 godzin po zażyciu Mifepristonu.

Aborcja farmakologiczna
  • Po zażyciu tabletek poronnych kobieta może odczuwać skurcze i krwawienie, które mogą trwać kilka dni. W przypadku powikłań lub nieudanej aborcji konieczne może być wykonanie zabiegu chirurgicznego. Przed podjęciem decyzji o przeprowadzeniu aborcji zawsze warto skonsultować się z lekarzem.
Bezpiecznie w domu
  • Aborcja farmakologiczna może być związana z pewnymi skutkami ubocznymi, które mogą powodować ból i dyskomfort. Jednak intensywność bólu jest zazwyczaj różna u różnych kobiet i może zależeć od wielu czynników, takich jak indywidualna wrażliwość na ból, wiek ciąży, dawki stosowanych leków, stan zdrowia kobiety i innych czynników. Kobiety, które zastosowały aborcję farmakologiczną, mogą doświadczać bólu brzucha, skurczów, bólu pleców, mdłości, wymiotów i biegunki. Jednak leki przeciwbólowe mogą pomóc w łagodzeniu bólu i dyskomfortu związanego z aborcją farmakologiczną.

Jak zapobiec aborcji? Antykoncepcja awaryjna Zielona Góra

Jedną z najskuteczniejszych metod, aby nie stawać przed wyborem dokonania aborcji, jest antykoncepcja. Nawet jeśli nie stosowaliśmy środków zapobiegawczych, takich jak antykoncepcja mechaniczna (prezerwatywy) czy hormonalna (tabletki antykoncepcyjne), możemy sięgnąć po pigułkę „dzień po”. Antykoncepcja awaryjna, czyli wspomniana pigułka „dzień po”, to sposób zapobiegania ciąży, który jest stosowany w sytuacjach, gdy zwykłe metody antykoncepcji zawodzą lub nie zostały użyte. Antykoncepcja awaryjna jest zwykle stosowana po stosunku płciowym, który mógł spowodować ciążę.

Projekt bez tytułu (1)

Judyta

Projekt bez tytułu (2)

Adrianna

Projekt bez tytułu

Ania

Zalecane Dawkowanie:

M i f e – doustnie 1 szt
M i s o – dopochwowo 4 szt

Potrzebujesz więcej informacji?

pn-pt: godz. 12-15
Tel.: 00 420 704 549 939
Odbiera lekarz mówiący w j.pol
Możliwy odbiór osobisty w naszym punkcie
odbioru w Pradze po wcześniejszym ustaleniu terminu.

Antykoncepcja awaryjna ma na celu zablokowanie lub opóźnienie owulacji, uniemożliwienie zapłodnienia lub uniemożliwienie zagnieżdżenia się zapłodnionej komórki jajowej w macicy. Ważne jest, aby pamiętać, że antykoncepcja awaryjna nie jest skuteczną metodą antykoncepcji na co dzień. Zawsze warto stosować skuteczne metody antykoncepcyjne regularnie i zgodnie z zaleceniami lekarza/producenta. W wyjątkowych przypadkach tabletka „dzień po” jest jednak dobrym wyjściem awaryjnym, dzięki któremu możemy uniknąć ciąży lub dylematów aborcyjnych.

Termin realizacji zamówienia wynosi 4 dni robocze
Tabletki poronne do 12-go tygodnia są najbardziej skuteczne, w 98% przypadków dochodzi do poronienia

Instrukcja złożenia zamówienia

1. Logujemy się do swojej aplikacji bankowej
*przelew również możemy zlecić na poczcie, lub w dowolnej placówce bankowej
2. Rozpoczynamy nową transakcję
3. Wpisujemy numer rachunku: PL 57 1600 1462 1857 7288 7000 0001 (przelew krajowy na konto w Polsce)
4. Jako odbiorcę wpisujemy: Hynek Sverak
5. W tytule przelewu podajemy: Imię, Nazwisko (można podać inne niż własne) oraz adres dostawy.
6. Podajemy kwotę 750 PLN. (w przypadku potrzeby zamówienia dwóch opakowań cena łączna 1200 zł, czyli 600 zł za sztukę)
7. Czekamy na przesyłkę Możliwy odbiór osobisty w naszym punkcie odbioru w Pilznie po wcześniejszym ustaleniu terminu.