Tabletki poronne bez recepty, czyli nieoperacyjne metody przerywania ciąży

Tabletki poronne bez recepty, czyli nieoperacyjne metody przerywania ciąży

Tematy związane z ciążą, zwłaszcza tą niechcianą, nie są łatwe. Wiele kobiet, często samotnych, skrzywdzonych lub pozostających w bardzo złych warunkach materialnych, staje przed niezwykle trudną decyzją związaną z kontynuowaniem lub przerwaniem nieplanowanej ciąży. Kluczem do podjęcia jakiejkolwiek w życiu decyzji, a zwłaszcza tej wagi najwyższej, jest wiedza. Warto sięgnąć po informacje, czym są i na czym polegają farmakologiczne metody przerywania ciąży. Wysokiej jakości tabletki poronne są bezpieczne, legalne i dostępne w dowolnym miejscu w Czechach. Niechciana ciąża jest nieprzyjemnym doświadczeniem dla wielu kobiet i może prowadzić do niepożądanych konsekwencji. Bezpiecznym wyjściem jest więc rozwiązanie, w którym wszystko, co trzeba zrobić, to kupić tabletki aborcyjne online i wziąć je zgodnie z instrukcjami.

Aborcja i antykoncepcja – różnice

Wiele osób myli tabletki poronne z tabletką „dzień po” lub nawet z tabletkami antykoncepcyjnymi. Zanim sięgniemy po którykolwiek z tych specyfików, niezwykle ważne jest poznanie różnicy między tymi pigułkami, a jest zasadnicza. Wszelkie tabletki antykoncepcyjne mają za zadanie zapobiec zapłodnieniu i taki jest ich cel.

W praktyce oznacza to, że za pomocą odpowiednio dobranych hormonów blokują owulację u kobiety, co w konsekwencji daje znakomite zabezpieczenie przed niechcianą ciążą.

 Innymi słowy, przy stosowaniu tabletek antykoncepcyjnych nie zachodzimy w ciążę. Podobnie, choć trochę inaczej, działa tabletka „dzień po”, która również blokuje zapłodnienie, jest jednak zażywana już po stosunku. Tabletka „dzień po” jest nazywana antykoncepcją awaryjną. Co jednak, jeśli ciąża już się rozpoczęła? Trzeci rodzaj pigułek, czyli tabletki poronne, jest przeznaczony stricte do przerywania ciąży. Nie są one już więc metodą antykoncepcji, a aborcją farmakologiczną.

Czym jest aborcja farmakologiczna? Bezpieczne Wyjście

Aborcja może być przeprowadzana na dwa sposoby – chirurgiczny oraz farmakologiczny. Aborcja chirurgiczna przeprowadzana jest pod narkozą w odpowiednim ośrodku, natomiast aborcja farmakologiczna dokonywana jest po zażyciu tabletek aborcyjnych. Aborcja farmakologiczna, czyli nic innego jak pigułki aborcyjne (nazywane również tabletkami poronnymi lub tabletkami wczesnoporonnymi), jest najczęstszą metodą wywoływania wczesnego poronienia. Składa się ona z dwóch leków: Mifepristonu i Mizoprostolu, które przyjmowane kolejno powodują skurcze macicy i wydalenie jej zawartości. Pigułka może być zażyta do 12 tygodni od poczęcia (zgodnie z prawem czeskim) i nie wymaga operacji ani znieczulenia. Jeśli kobieta zdecyduje się przerwać nieplanowaną ciążę, tabletki wczesnoporonne są jedną z najbezpieczniejszych i najwygodniejszych opcji. To powinowactwo z naturalnym sposobem poronienia, który zdarza się bardzo często, powoduje, że przeżycie jest również mniej stresujące. Lekarze twierdzą, że jedna na trzy ciąże kończy się samoistnym poronieniem. Często dzieje się to na tak wczesnym etapie ciąży, że kobieta lub para nawet nie wie, że jest w ciąży, a krwawienie traktuje jako fizjologiczną miesiączkę. Nawet gdy poronieniu towarzyszą takie objawy jak skurcze i nudności, może nie być widocznego płodu, co może utrudniać potwierdzenie diagnozy poronienia. Jest to więc w gruncie rzeczy bardzo powszechne zjawisko, które w przypadku aborcji farmakologicznej jest wywoływane sztucznie.

Jak działają tabletki wczesnoporonne?

Zgłębiając temat, możemy sobie zadać pytanie: dlaczego tabletki wczesnoporonne wywołują poronienie? Pigułki aborcyjne są stosowane w celu wywołania poronienia w pierwszym trymestrze ciąży, a dzieje się tak poprzez zablokowanie receptorów progesteronu w macicy.

Hormon ten jest z kolei niezbędny do utrzymania ciąży, w związku z tym jego brak powoduje skutek zgoła przeciwny – stopuje ciążę i wydala zarodek z organizmu. Tabletki poronne są najskuteczniejsze u kobiet do 9 tygodnia ciąży. Potem, z każdym kolejnym tygodniem, ich skuteczność maleje. Mogą być stosowane w gruncie rzeczy do 12 tygodnia ciąży. Im wcześniejsza ciąża, tym skuteczniejszy zabieg, niemniej jednak, nawet jeśli jesteśmy w 10, 11 czy 12 tygodniu ciąży, ten rodzaj aborcji jest nadal możliwy.

Tabletki poronne bez recepty – aborcja Czechy

Warto wiedzieć, że zgodnie z czeskim prawem tabletki wczesnoporonne mogą być w tym kraju legalnie sprzedawane bez recepty. Aborcja farmakologiczna jest więc tam nie tylko bezpieczną, nieinwazyjną chirurgicznie metodą aborcji, ale również całkowicie zgodną z obowiązującym prawem. Zarejestrowane w Czechach firmy farmakologiczne pomagają kobietom na całym świecie uzyskać dostęp do bezpiecznych i legalnych tabletek aborcyjnych. Ponadto dokładają wszelkich starań, aby chronić prywatność klientek i maksymalnie ułatwić im zakup tabletek poronnych. Warto jeszcze raz podkreślić, że zgodnie z prawem Republiki Czeskiej możliwe jest zaoferowanie najlepszej możliwej wczesnej aborcji medycznej z łatwością i prostotą, którą trudno znaleźć gdzie indziej w Europie, a także w przystępnej cenie. Bezpieczne Wyjście zapewnia również profesjonalną pomoc dla każdej kobiety, która jej potrzebuje. Głównym celem i misją jest usunięcie przeszkód z drogi kobiet, które chcą pozbyć się niechcianej ciąży tak szybko, jak to możliwe i bez przechodzenia przez niepotrzebne procedury.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.